Papağan nasıl parmağa alıştırılır?

Dostum öncelikle kuş yavru olmalı. Asla elinle onu yakalamaya çalışma. Parmağını bıkmadan uzat parmağına çıkmaya çalışsın. Elini her zaman ayaklarına doğru yaklaştır. Elinden beslemeye çalış. Eğer dışarı çıkardığında kaçıyorsa tül ile kapalı dar bir alan yap (karanlık olmasın) orada bıkmadan saatlerce alışmasını sağlaman gerek :) Kuş inatçıysa biraz uğraştırıyor.
Farklı şeyler uzatıyorum. Isırıyor ısırıyor bırakıyor en son. Küçücük kuş ne kadar ısırabilir zaten demi? :D

Kafesin içine elini sok bırak 5-10 dk takıl öyle ama hiç dokunma. Tehdit olarak algılamasın. Sonra çık yavaş altdan altdan yaklaşarak ayağının altına elini sokmaya çalış. Çok ısırırsa o gün bırak. Uykusu gelince veya uykudan yeni uyanmışken çok uysal oluyorlar. O zaman da deneyebilirsin. Farklı bir yol olarak banyo yaptır. Islanınca hareketsiz oluyor ve ısırmıyor. Pet uzmanı değilim yanlış varsa düzeltebilirsiniz.

Kaça aldın bu arada?

Son düzenleme:
Kafesin içine elini sok bırak 5-10 dk takıl öyle ama hiç dokunma. Tehdit olarak algılamasın. Sonra çık yavaş altdan altdan yaklaşarak ayağının altına elini sokmaya çalış. Çok ısırırsa o gün bırak. Uykusu gelince veya uykudan yeni uyanmışken çok uysal oluyorlar. O zaman da deneyebilirsin. Farklı bir yol olarak banyo yaptır. Islanınca hareketsiz oluyor ve ısırmıyor. Pet uzmanı değilim yanlış varsa düzeltebilirsiniz.

Kaça aldın bu arada?
Dayım almış. Onlardan dedemlere, dedemlerden bize geldi. Para vermedim.

Geri
Yukarı