Papağanım öldü

Bilmiyorum ilk kuşuma eş istiyordu kardeşim sürekli sonra bir baktık bir kuş bizim balkonun önünde bağırıyor bizde onu yakaladık öyle yaşını hiç bilmiyorum ama çok yakışıklı kuştu erkekti birden hastalandı yemlerini değiştirdik muhtemelen yemlerden az bir şans olarak da korkudan kalp krizi düşünüyorum yavruluğu çıkarırken bilmiyorum çok üxgünüm aklıma hep keşkeler geliyor çok kötü bir his.
İçeri aldığınız kuş hasta olabilir. Diğer kuşu veterinere götürüp baktırın.

Bilmiyorum ilk kuşuma eş istiyordu kardeşim sürekli sonra bir baktık bir kuş bizim balkonun önünde bağırıyor bizde onu yakaladık öyle yaşını hiç bilmiyorum ama çok yakışıklı kuştu erkekti birden hastalandı yemlerini değiştirdik muhtemelen yemlerden az bir şans olarak da korkudan kalp krizi düşünüyorum yavruluğu çıkarırken bilmiyorum çok üxgünüm aklıma hep keşkeler geliyor çok kötü bir his.

Hocam o kadar kolay ürkmemiştir hayvan. Eğer bir süre önceden halsiz ise farklı bir sebebi vardır illa ki.

Geçmiş olsun. Ben de muhabbet kuşumu yanlışlıkla balkondan dışarı salıvermiştim. Sonraki sabah aşağı indiğimde sitenin bahçesinde ölü bedenini görünce yıkılmıştım. Uçmayı da biliyordu nasıl öldü canım benim yaa :(

İçeri aldığınız kuş hasta olabilir. Diğer kuşu veterinere götürüp baktırın.

9 aydır birlikteydiler bir şeyleri yoktu ama artık yalnız kaldı yavrucağıxım.
Hocam o kadar kolay ürkmemiştir hayvan. Eğer bir süre önceden halsiz ise farklı bir sebebi vardır illaki.

Umarım zaten sadece bir kere ciik dedi ve öldü hiç can çekişmedi korksa kanat çırapdı diye düşünüyorum. ya da bahane buluyorum bir fikrim yok.

Arkadaşlar çok ağlıyorum başım ağrıyor patlıyacağım papağanım çikom yarım saat önce öldü... Kafesindeydi eşiyle yumurtalarına bakıyorlardı biraz halsizdi bugün 2 gün önce falanda yemleri kustu ama dün hiçbir şeyi yoktu yavruluklarının dışı kirlenmişti bizde temizleyelim dedik çok da dokunmak istemiyorduk ama mecburen temizlemek xorundaydık hasta olmasınlar diye kuşumda içindeydi halsizdi ucunda bekliyordu çıkarırken yavruluğu hafif yan yatırdık kafesten çıkması için içinde ağır bir şeyler yoktu sadece mısır granürleri vardı yumurtalar kaymasın diye çıkarırken ciik diye bir ses geldi ve bir baktık çikom canım kuşum öldü kafayı sıyıracağım yumurtaların kırılmasından mı korkup öldü diye çok azap çekiyorum sadece cik dedi ve bir baktık öldü can çekişmedi bile halsizdi ama hiç yatıp kıvranmadı lütfen korkudan ölmemiştir... Çok kötüyüm gerçekten insan bir zaman vefat ediceğini biliyor ama yine de çok üzülüyor... Allah hayvanlarımıza bol ömürler versin.
Geçmiş olsun benim de muhabbet kuşum elimde ölmüştü. Acısı geçer inşAllah.

Hayvan bir kaç gün halsizse başka bir hastalığı vardır hocam büyük geçmiş olsun kendinize suç atmayın. Benim sultan papağanım da astımdan dolayı nefes alamayıp öldü. İnsanın çok yakın bir dostu ölmüş gibi oluyor gerçekten zor.

Geri
Yukarı