Papara bloke olan hesaba yanlışlıkla para gönderdim ve mağdur edildim

• Konuyu başlatan RML
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 946

RML

Hectopat
Yer
Miklagård
Papara üzerinden rehberden seçtiğim bir kişiye para göndermekten isterken yanlışlıkla 3 ay önce yurtdışına giden kuzenime yolladım. Kendisinin hesabı dolandırıcılık olayı olduğu için kapatıldı ve bloke oldu. 1455 TL para yollamıştım. Önce müşteri hizmetlerini aradım ve konuyu detaylıca aktardım, kendilerinin bu konuda yardımcı olamayacaklarını söylediler ve mail üzerinden talep oluşturmamı istediler. Talebi oluşturdum ve gelen cevap ise "İki kişi arasındaki transfere müdahale edilemez" şeklinde oldu.

Yani hem bloke olan hesaba para attırıyorlar hem de paramı geri vermiyorlar. Bu konuda ne yapmam gerekiyor? Kuzenimle de iletişime geçtim ve paparasını açamadığını söyledi.

Burada suç sizin oluyor. Dikkatli olmanız gerekirdi. Onların da dediği gibi yapabilecekleri bir şey yok.
Bloke olan hesaba nasıl para gönderiliyor ? Ayrıca kuzenimle iletişime geçtim o da müşteri hizmetlerini aradı, parayı geri atmak istiyor ama hesabını açmıyorlar. Burda suçlu ben mi oldum ? Sistemin hatasının mağduruyum.

Bloke olan hesaba nasıl para gönderiliyor ? Ayrıca kuzenimle iletişime geçtim o da müşteri hizmetlerini aradı, parayı geri atmak istiyor ama hesabını açmıyorlar. Burda suçlu ben mi oldum ? Sistemin hatasının mağduruyum.
Sistemin hatası yok. Dolandırıcılıktan bloke yemiş kartı açmazlar. Sizin para transferinizi de tersine çeviremezler. Sistemin böyle bir yetkisi yok.

Dikkatsiz olmanız onların suçu değil. Ayrıca hesabının dolandırıcılık yüzünden kapanması da onların suçu değil. Sözleşmeyi okuyabilirdiniz en azından.

Enpara'da bir dolandirici bana para yollamisti. Bankayi aradim geri yollayin parayi mesuliyet istemiyorum dedim, 2 Dk'da halletiler. Sizin sorununuzu da halletmek zorundalar. Arayin israr edin.

Enpara'da bir dolandirici bana para yollamisti. Bankayi aradim geri yollayin parayi mesuliyet istemiyorum dedim, 2 Dk'da halletiler. Sizin sorununuzu da halletmek zorundalar. Arayin israr edin.
Dolandırıcı arkadaşa para yollamamış, arkadaş kuzeninin dolandırıcılık yapılan kartına yollamış.

Geri
Yukarı