Çözüldü Papara Kart güvenli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fevream

Hectopat
Yer
herhangi bir yer
Merhabalar, Papara Kart almak istiyorum ve çipli kişiye özel kart almak istiyorum fakat güvenemedim, gelelim imzanızı falan alalım yazınca güvenmekten çekindim açıkçası, sizce güvenli midir?

Ülkemizde yıllardır hizmet vermesinin yanında bol bol kullanıcısı var Papara'nın. Güvenilirdir.

Emin olmak istiyorsanız imzalayacağınız sözleşmeye internetten ulaşıp okuyabilirsiniz.

Papara’nın sanırım en güzel yanı 7/24 para alım ve gönderim işlemine imkan vermesidir diyebiliriz. Ruslar dahi birçok yabancı sitenin de ödeme kısmında Papara’ya yer vermesi de gayet güzel bir atılım olmuş.
Papara hesabınıza istediğiniz saat havale yaparak para yükleyebiliyorsunuz. Bunu da şu şekilde gerçekleştiriyorsunuz. Normalde mesai saatleri dışında Para gönderimi farklı bankalar arasında gerçekleşmez. Ancak Papara’nın her bankada hesabı ve parası bulunuyor. Siz bakiyenizi aynı bankada hesabı olan Paparaya atıyorsunuz ve Papara ise diğer kullanıcıya sahip olduğu diğer bankanın hesabına gönderimi yapıyor.

Yani para alım gönderimi yaparken mesai saatleri dışında ki zamanlarda iş saatinin girmesini beklemeden para transferi yapabiliyorsunuz. Buda özellikle acil para transferi işlemlerinde oldukça güzel bir avantaj sağlıyor. Ayrıca Papara hesabınıza para yüklemek ve banka hesabınıza para çekmek gerçekten çok basit.

Bende Papara’yı denemek ve kullanmak istedim aslında ilk çıktığı zamanlar bir Papara hesabı açıp bırakmıştım o zaman para gönderme veya para çekme işlemi yapmamıştım. Geçen gün para transferini sadece Papara üzerinden yapmak zorunda kaldığımdan mesai saatleri dışında bir akşam para yatırmak istedim.

Parayı banka hesabımdan aynı bankada ki Papara hesabına gönderdim ancak 2 saat olmasına rağmen para hesaba geçmemişti. Müşteri hizmetlerine bağlanmak çok zor görünüyordu ve birkaç destek maili attım dönüş olmadı ancak ertesi gün banka hesabıma paranın geri yattığını gördüm ve Papara müşteri hizmetleri arayarak durum hakkında bilgilendirme yaptı Papara hesabıma paranın geçmemesinin sebebini de bana anlattı.

Papara hesabına banka hesabımdan transfer ederken açıklama kısmına Papara müşteri numaramı da yazmam gerekiyormuş. Yoksa o işlem geri iade ediliyormuş. Açıkçası anlayış gösterdim ancak böyle bir şey gerekiyorsa da bunu para yatırma bölümüne eklemelerini yani kullanıcıyı bilgilendirmeleri gerektiğini aktardım.
Bugün fark ettim ki artık Papara hesabınıza para yatırma işlemini yapmak istediğinizde Papara hesap numarasını havale/eft açıklama kısmına yazmanız gerektiği ibaresini eklemişler.

Bunu yaptıklarını gördükten sonra tekrar denemek istedim ve para miktarı farklı 5 6 adet gönderim ve para çekim işlemini denemek istedim. Sonuçta Papara hesabına gerçekten çok hızlı bir şekilde paramın aktarıldığını gördüm.
Para çekme işleminde ise yaklaşık 3 4 dakika içerisinde paramın banka hesabıma aktarıldığını gördüm. Ancak ikinci işlemimde bu süre 7 8 dakika gibi bir sürede oldu.

Bunun sebebi sanırım bu Para transferi işlemlerinin manuel olarak onaydan geçmesi ile ilgili bir işlem yapıyorlar. Buda haliyle anında onay gibi hızlı bir imkan sunmuyor. Umarım kısa sürede otomatik onaylama sistemine geçerek daha hızlı olabilirler. Onun dışında gerçekten kullanılabilir bir servis olarak dikkatimi çekti ve kullanmaya da devam edecek gibi duruyorum.

Kaynak:Papara Nedir ve Güvenilir midir? -

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı