Çözüldü Papara kart hangi özelliklere sahip ve almak için neler gerekir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mahber

Hectopat
Daha fazla  
Temassız özellikli Papara kart hangisidir?
Papara kartların tümünde IBAN özeliği var mı?
Papara kart doğrulama yaparken NFC özellikli telefon şart mı?
Doğrulama sırasında kimlikte (sağ alt kısımda) imzanın olup olmaması sorun yaşatır mı?

Çözüm
Doğrulama sırasında kimlikte (sağ alt kısımda) imzanın olup olmaması sorun yaşatır mı?

Aslında tüm Papara Card'lar aynı özelliğe sahip, ancak hesap statüsüne (onaysız/onaylı/sözleşmeli) bağlı olarak bazı limitlendirmeler ve kullanımlar farklılık gösterebilir.
  • Papara kartların hepsinde temassız özelliği mevcuttur.
  • Papara IBAN'ları, karta değil hesaba özeldir.
  • Papara hesabına kart tanımlamak için NFC zorunluluğun yok. (NFC zorunluluğu sadece 18 yaş altı sözleşmeli hesaba geçiş yapmak isteyen yeni kullanıcılar için)
  • Kimlikteki imzanın zorunluluğu hakkında bir bilgim yok.

Ek olarak bazı kartlarda normal kartlara ek olarak ekstra avantajlar mevcut: Metal Card, MasterCard® Travel Rewards programı kapsamında Premium Cashback'lere sahip. Trabzon Spor kartı, TS Club'a özel %10 Cashback'e sahip. BJK kart, Kartal Yuvası'na özel %10 Cashback'e sahip.

Sözleşmeli hesap nasıl oluyor? Nasıl geçilir?

18 yaş üstüysen, hesap doğrulama sırasında NFC kullanman veya Papara uygulamasından ya da papara.com'dan kart alıp aktive etmen hesabını sözleşmeliye yükseltir. 18 yaş altıysan, öncelikle hesabına tanımlı olan velinin sözleşmeli hesaba sahip olması gerekir. O sözleşmeli olduktan sonra, sende Hesabım > Sözleşmeli Hesaba Geç seçeneğini kullanarak sözleşmeli hesaba geçiş yapabilirsin.

IBAN karta değil hesaba özel.

Hayır yaratmaz. Fakat kimlikte fotoğraf olması zorunlu.

Değil diye hatırlıyorum. Fakat destekleyen bir telefonla yapmanız daha iyi olur.

Papara'da temassız özelliği olmayan bir kart bulunmamakta.

IBAN karta değil hesaba özel.

Hayır yaratmaz. Fakat kimlikte fotoğraf olması zorunlu.

Değil diye hatırlıyorum. Fakat destekleyen bir telefonla yapmanız daha iyi olur.

Papara'da temassız özelliği olmayan bir kart bulunmamakta.

İstediğim kartı alırsam ve doğruladiktan sonra IBAN özeliği açılır mı yani?
Tüm kartlarda temassız ödeme var diyorsunuz. Kart ücretli mi? Aylık yıllık aidat var mı?

İstediğim kartı alırsam ve doğruladiktan sonra IBAN özeliği açılır mı yani?
Tüm kartlarda temassız ödeme var diyorsunuz. Kart ücretli mi? Aylık yıllık aidat var mı?

Sözleşmeli hesaba geçerseniz IBAN özelliği açılır, temasız hepsinde var ve taraftar vs gibi kartlar ücretli normal Papara Card'lar ücretsiz, aidat yok Google'a yazsaydınız da görürdünüz.

Aslında tüm Papara Card'lar aynı özelliğe sahip, ancak hesap statüsüne (onaysız/onaylı/sözleşmeli) bağlı olarak bazı limitlendirmeler ve kullanımlar farklılık gösterebilir.
  • Papara hesabına kart tanımlamak için NFC zorunluluğun yok. (NFC zorunluluğu sadece 18 yaş altı sözleşmeli hesaba geçiş yapmak isteyen yeni kullanıcılar için)

Ek olarak bazı kartlarda normal kartlara ek olarak ekstra avantajlar mevcut: Metal Card, MasterCard® Travel Rewards programı kapsamında Premium Cashback'lere sahip. Trabzon Spor kartı, TS Club'a özel %10 Cashback'e sahip. BJK kart, Kartal Yuvası'na özel %10 Cashback'e sahip.

Sözleşmeli hesap nasıl oluyor? Nasıl geçilir?

18 yaş üstüysen, hesap doğrulama sırasında NFC kullanman veya Papara uygulamasından ya da papara.com'dan kart alıp aktive etmen hesabını sözleşmeliye yükseltir. 18 yaş altıysan, öncelikle hesabına tanımlı olan velinin sözleşmeli hesaba sahip olması gerekir. O sözleşmeli olduktan sonra, sende Hesabım > Sözleşmeli Hesaba Geç seçeneğini kullanarak sözleşmeli hesaba geçiş yapabilirsin.

Çözüm

Ek olarak bazı kartlarda normal kartlara ek olarak ekstra avantajlar mevcut: metal Card, mastercard® travel Rewards programı kapsamında Premium Cashback'lere sahip. Trabzon spor kartı, TS Club'a özel %10 Cashback'e sahip. BJK kart, kartal yuvası'na özel %10 Cashback'e sahip.

18 yaş üstüysen, hesap doğrulama sırasında NFC kullanman veya Papara uygulamasından ya da papara.com'dan kart alıp aktive etmen hesabını sözleşmeliye yükseltir. 18 yaş altıysan, öncelikle hesabına tanımlı olan velinin sözleşmeli hesaba sahip olması gerekir. O sözleşmeli olduktan sonra, sende hesabım > sözleşmeli hesaba geç seçeneğini kullanarak sözleşmeli hesaba geçiş yapabilirsin.

Hocam öncelikle teşekkürler.
Örnek;
Siz İş Bankası kullanıyorsunuz ben ise Papara. Ben size ya da siz bana para atabiliyor musunuz?
Kafam karıştı bir yazı gördüm IBAN ile sadece kendi banka hesaplarınıza havale/EFT yapabilirsiniz yazıyordu.
Düzeltme: Hesabı onaylıya çevirdim adresime Black Card istedim.
Sözleşmeli hesaba otomatik geçirir mi?
Yaşım 18.

Son düzenleme:
Hocam öncelikle teşekkürler.
Örnek;
Siz İş Bankası kullanıyorsunuz ben ise Papara. Ben size ya da siz bana para atabiliyor musunuz?
Kafam karıştı bir yazı gördüm IBAN ile sadece kendi banka hesaplarınıza havale/EFT yapabilirsiniz yazıyordu.
Düzeltme: Hesabı onaylıya çevirdim adresime Black Card istedim.
Sözleşmeli hesaba otomatik geçirir mi?
Yaşım 18.

Papara ile hem diğer banka müştelerine IBAN ile para atabilir hem de onlardan kendi IBAN numaranız ile para alabilirsiniz. (Bu konuda tavsiyemi isterseniz, doğduran 26 haneli IBAN numarası paylaşmak yerine hesabınıza kolay adres bilgisi tanımlayıp transfer işlemlerinizi o şekilde gerçekleştirin. Normal bankaların bazıları EFT gönderiminde sorun çıkartabiliyor.)

Kafam karıştı bir yazı gördüm IBAN ile sadece kendi banka hesaplarınıza havale/EFT yapabilirsin yazıyordu.

Bu, sadece onaylı hesaplar için geçerli bir durum. Sözleşmeli hesaplarda, kişisel IBAN'lar olduğu için diğer banka müşterilerindende para alabilirsiniz.
> Yalnız bu durum halen yeni sayılır, yani internette veya Sosyal'de aratırsanız bu durumun aksini söyleyen eski gönderilerle karşılaşmanız mümkün.

Papara Card'ları arasında favorim Teal rengi ancak Black, yani siyah renkte fena durmuyor. Tabi, tasarımlı kart yaparken siyah renk daha çok işe yarıyor ama yinede hayırlı olsun :D. Reşit olduğunuz için kartınızı Papara uygulamasından veya papara.com'dan aldıysanız, kartı aktive ettiğinizde hesabınız sözleşmeliye geçiş yapar.

Papara ile hem diğer banka müştelerine IBAN ile para atabilir hem de onlardan kendi IBAN numaranız ile para alabilirsiniz. (Bu konuda tavsiyemi isterseniz, doğduran 26 haneli IBAN numarası paylaşmak yerine hesabınıza kolay adres bilgisi tanımlayıp transfer işlemlerinizi o şekilde gerçekleştirin. Normal bankaların bazıları EFT gönderiminde sorun çıkartabiliyor.)

Bu, sadece onaylı hesaplar için geçerli bir durum. Sözleşmeli hesaplarda, kişisel IBAN'lar olduğu için diğer banka müşterilerindende para alabilirsiniz.
> Yalnız bu durum halen yeni sayılır, yani internette veya Sosyal'de aratırsanız bu durumun aksini söyleyen eski gönderilerle karşılaşmanız mümkün.

Papara Card'ları arasında favorim Teal rengi ancak Black, yani siyah renkte fena durmuyor. Tabi, tasarımlı kart yaparken siyah renk daha çok işe yarıyor ama yinede hayırlı olsun :D. Reşit olduğunuz için kartınızı Papara uygulamasından veya papara.com'dan aldıysanız, kartı aktive ettiğinizde hesabınız sözleşmeliye geçiş yapar.
Hocam gerçektende teşekkürler bu işi biliyorsunuz.

Geri
Yukarı