Papara kart para yükleme işlemi

Dediğim gibi ben çıktığından beri kartı kullanıyorum ve her zaman IBAN ile yükleme yaparım. Şu ana kadar ücretin karta geçmemesi vs tarzı durumlar yaşamadım. Ilk zamanlar 1 saati buluyordu geçmesi ama şimdi 5-10 dk en fazla. Artık kartı takip yüklemeniz sizin seçeneğiniz. :)

ATM'ye takıp yüklemek istediğinizde belirttiğiniz gibi belli bir ücret banka kesmekte. Kart çıktığından beri ATM'lere takılıp yükleme yapılabiliyor. Ancak neden kartı geri attı onun hakkında fikrim yok ATM sorunlu olabilir. Onun dışında eğer yükleme ücreti alsın istemiyorsanız 6-7 banka ile anlaşmaları var. Uygulama üzerinde para yükleme seçeneğinden belirtilen IBAN'lara parayı havale edebilirsiniz. Ben çoğu zaman Akbank ATM'lerini kullanıyorum. Kartsız işlem menüsünden T.C Kimlik Numaranızı girerek belirtilen IBAN'a parayı havale edebilirsiniz. Genelde 5-10 dk içinde para hesaba geçiyor. Açıklama kısmına bir şey yazmanıza gerek yok ancak para yükleme yapmak istediğin hesapta kullanılan T.C. Kimlik Numarası ile işlem yapmanız gerekiyor. Kartla takıp yüklemek yerine bu şekilde de yükleyebilirsiniz.
Anlaştıkları bankalar ülkemizdeki bankaları oluşturuyor diye biliyorum. Yani ülkemizdeki herhangi bir ATM'den IBAN ile para yükleyebiliyoruz.
Dediğim gibi ben çıktığından beri kartı kullanıyorum ve her zaman IBAN ile yükleme yaparım. Şu ana kadar ücretin karta geçmemesi vs tarzı durumlar yaşamadım. Ilk zamanlar 1 saati buluyordu geçmesi ama şimdi 5-10 dk en fazla. Artık kartı takip yüklemeniz sizin seçeneğiniz. :)
ATM'ye gitmeden, internetten para yükleme yolu var mı?

Anlaştıkları bankalar ülkemizdeki bankaları oluşturuyor diye biliyorum. Yani ülkemizdeki herhangi bir ATM'den IBAN ile para yükleyebiliyoruz.

ATM'ye gitmeden, internetten para yükleme yolu var mı?
Evet kart takarak herhangi bir ATM'den yükleme yapabilirsiniz. Ancak ATM'den havale yapacaksanız yalnızca belli başlı 6-7 banka seçeneği var. Onun dışında ATM'ye gitmeden bankanızın mobil uygulaması üzerinden de havale yapabilirsiniz. Ayrıca banka hesabından havale ile 2000 TL'den daha fazla yükleme yapabiliyorsunuz. ATM'den en fazla aylık 2000 TL kabul etmekte.
ATM ile havale yapabileceğiniz bankaları aşağıda üzerine ATM yazdım. Diğer 2 sayfada olan bankalarda ise banka hesabınızdan havale yapabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20190613-103230_Papara.jpg
    Screenshot_20190613-103230_Papara.jpg
    77,6 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_20190613-103637_Papara.jpg
    Screenshot_20190613-103637_Papara.jpg
    143,5 KB · Görüntüleme: 36
  • 20190613_103817.jpg
    20190613_103817.jpg
    123,3 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_20190613-103559_Papara.jpg
    Screenshot_20190613-103559_Papara.jpg
    148,4 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Evet kart takarak herhangi bir ATM'den yükleme yapabilirsiniz. Ancak ATM'den havale yapacaksanız yalnızca belli başlı 6-7 banka seçeneği var. Onun dışında ATM'ye gitmeden bankanızın mobil uygulaması üzerinden de havale yapabilirsiniz. Ayrıca banka hesabından havale ile 2000 TL'den daha fazla yükleme yapabiliyorsunuz. ATM'den en fazla aylık 2000 TL kabul etmekte.
ATM ile havale yapabileceğiniz bankaları aşağıda üzerine ATM yazdım. Diğer 2 sayfada olan bankalarda ise banka hesabınızdan havale yapabilirsiniz.
Mobil uygulamadan havale yapınca işlem ücreti kesiyor mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı