Papara karttan izinsiz para çekildi

FurkanRa

Hectopat
Daha fazla  
Sabah 7.30 gibi uyandım, hiçbir şeyden haberim yokken telefonu uçak modundan çıkardığımda Papara kartımdan bir miktar para alındığını gördüm Google üzerinden.
Papara canlı desteği aradım direk, çalıntı kart vesaire vesaire adamların bana zırvaladıkları şey aynı; Google ile iletişime geçin.
Ne olur yalvarıyorum size, bilen bilmeyen bir akıl verebilir misiniz bana?
Kart işleme kapalı, abonelikleri kapattım.

Ne için ödeme çekilmiş baktın mı?

Google, proxima Games mi ne, anlamadım. Şu an şüphe duyduğum akrabalalara, arkadaşlara nazikçe soruyorum.

Ne kadar çekildi?

40 küsur TL. Parasında değilim, canı cehenneme paranın. Çalınma durumundan, kiralanma durumundan korkuyorum.

Play Store aboneliklerine bak.

Aboneliklerimin hepsini biliyorum, bir daha baktım ama yok. Google ödeme geçmişinde de gözükmüyor, bie başka cihaz hesabımda kayıtlı da değil.

Eğer sanal kart ise kapatıp yeni oluştur. Bankayla görüş ve google üzerinden iade başvurusu yap.

Eğer sanal kart ise kapatıp yeni oluştur. Bankayla görüş ve Google üzerinden iade başvurusu yap.

Bankayla görüştüm, öyle bir konuşuyorlar ki lafı ağzıma tıkarcasına, bunun biraz daha ilerisi argo denecek seviyede. Dediğiniz gibi Google'dan iade başvurusu da yaptım. Ama bir şey değişmez diye düşünüyorum. Sanal değil, karnım acıktıkca yemek yerim diye Papara Black kart vardı, bir de cashback sistemi var diye YouTube aboneliklerim vesaire o karttaydı. Başka amaçla kullanmıyordum. Neyse, olan 50 TL'ye olsun. Bilgileri çalan şahıs kendisi istese verirdim zaten...

Bankayla görüştüm, öyle bir konuşuyorlar ki lafı ağzıma tıkarcasına, bunun biraz daha ilerisi argo denecek seviyede. Dediğiniz gibi Google'dan iade başvurusu da yaptım. Ama bir şey değişmez diye düşünüyorum. Sanal değil, karnım acıktıkca yemek yerim diye Papara Black kart vardı, bir de cashback sistemi var diye YouTube aboneliklerim vesaire o karttaydı. Başka amaçla kullanmıyordum. Neyse, olan 50 TL'ye olsun. Bilgileri çalan şahıs kendisi istese verirdim zaten...
Google iade politikası güzel çalışıyor dostum paranı geri verirler. Paparaya iade biraz geç oluyor 10 günü bulmuştu bende. Fakat papara zaten her ay 1 tane ücretsiz sanal kart oluşturma hakkı veriyor. Limiti açık kredi kartlarını internet ortamında kullanma.

Her ay sanal kart oluştur. Her bir kartı sadece 1 sitede kullan. Limitlerini hep sıfırda tut ve kart kullanımını kapat. Birşey alacağın zaman örneğin 1500 TL'ye ürün alacaksan kartın limitini 1500 yap ve kartı kullanıma aç. İşin bitince yine sıfıra çekip kapat.

Bir daha hiç başın ağrımaz.

Google iade politikası güzel çalışıyor dostum paranı geri verirler. Papara'ya iade biraz geç oluyor 10 günü bulmuştu bende. Fakat Papara zaten her ay 1 tane ücretsiz sanal kart oluşturma hakkı veriyor. Limiti açık kredi kartlarını internet ortamında kullanma.

Her ay sanal kart oluştur. Her bir kartı sadece 1 sitede kullan. Limitlerini hep sıfırda tut ve kart kullanımını kapat. Bir şey alacağın zaman örneğin 1500 TL'ye ürün alacaksan kartın limitini 1500 yap ve kartı kullanıma aç. İşin bitince yine sıfıra çekip kapat.

Bir daha hiç başın ağrımaz.

Yardımın için teşekkür ederim, dediğin gibi artık sanal kartla devam edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı