Papara uygulaması ara sıra arka planda kamera kullanıyor

Hocam bu adamlar nereden para kazanıyor? Şahsen ben görmedim herhangi bir işlem bedeli kesinti vs. Bir şekilde para kazanması lazım. Bence bilgileri de satıyordur, kameraya da bakıyordur, mikrofonu da dinliyordur.

Bu arada ben de Papara kullanıyorum bakarsa baksın FBI ajanı mıyız ne görebilir ki...
Siz her yaptığınız alışverişte,para yüklemesinde, para çekme işlemlerinde Papara gibi Elektronik Para Kuruluşları TCMB tarafından belirli bir pay alır. Örneğin 100 TL'lik bir alışveriş yaptınız. Papara bu yaptığınız alışverişten 1 TL para kazanıyor. TCMB yani devlet diyebiliriz buna, belirli bir pay veriyor harcadığınız tutara göre Papara'ya. Ne kadar çok işlem yaparsan her işlemde ufak da olsa para kazanıyorlar. 1 TL bile harcasan bu harcamadan ufak bir gelir elde ediyorlar. Gelir kalemleri sadece bununla sınırlı değil. Sponsorluklar, şirkete yapılan yatırımlar, döviz kurundan elde ettiği kazançlar gibi 20'nin üzerinde gelir kalemleri var. En çok kazandıranı ise tabii ki yukarıda bahsettiğim gibi kullanıcıların yaptığı işlemler başına kazandığı paralar. Bu arada yukarıda dediğim 100 TL 'ye 1 TL örneği örnek vermek amaçlı yazdım oran farklı olabilir yani. %2 de olabiliyor %0.50 de olabiliyor işlem başına. Şirketten şirkete değişiyor bu oran. Her sene BDDK tarafından belirleniyor. Ayrıca Papara gibi şirketler hesabınızdaki parayı işletip faiz geliri elde edemez. Bir çok kişi faiz geliri elde ediyor sanıyor. Komisyon gelirleri de bir diğer gelir kalemi.

Ara sıra iyi misin değil misin diye kontrol ediyor demek ki adamlar 😂 ben mi 9T Pro telefon kullanıyorum, kamerası pop up yani gizlenebilen bir kamera ve bende Papara kullanıyorum eğer kamera çalışıyor olsaydı arka planda otomatik olarak kamera yerinden çıkardı. Böyle bir şey olmadı henüz şükür.

IMG_20221106_141901.png

Yeni konular

Geri
Yukarı