Papara veya ininal gibi kartlarda bankamatik parayı yutarsa para nereden alınır?

Müşteri hizmetlerini arıyorsunuz ve size paranın gelip gelmediğini söylüyorlar. ATM içine parayı ATM çekemeden yutan bir düzenek konulmuş olabilir. En olmadı yatırdığınız yere gidip sormanız lazım.

60TL'mi yutturmuştum. Mail yoluyla desteğe yazıyorsunuz ve 1-2 gün içerisinde destek hattı sizi telefon ile arayıp paranızı geri alabilmeniz için yapmanız gereken işlemleri anlatıyor. Yaptıktan sonra da sorunsuz alabiliyorsunuz.

Benim anlamadığım sorun bu bankası da yok. O zaman Papara'nın ıninal'ın iş yerlerine mi gideceğiz şikayet mi edeceğiz? Ben tam anlamadım eğer böyle bir sorunla karşılaşırsam eğer ne yapmalıyım?

Ben yaşadım daha önce.
Müşteri hizmetlerini arıyorsun onlar da kartı iptal edip yeni kart gönderiyorlar güvenlik nedenlerinden ATM'den yutulan kart geri verilmez diyor.

Ben yaşadım daha önce.
Müşteri hizmetlerini arıyorsun onlar da kartı iptal edip yeni kart gönderiyorlar güvenlik nedenlerinden ATM'den yutulan kart geri verilmez diyor.

Kartı değil parayı yutmuş hocam.

60TL'mi yutturmuştum. Mail yoluyla desteğe yazıyorsunuz ve 1-2 gün içerisinde destek hattı sizi telefon ile arayıp paranızı geri alabilmeniz için yapmanız gereken işlemleri anlatıyor. Yaptıktan sonra da sorunsuz alabiliyorsunuz.

Tosla mıydı? 60 TL ile dertleri var onların, bir kere 60 TL yatırdığım halde 120 TL geçmişti hesaba, 2 dakika sonra yine 60 TL yatırmışım gibi yapmıştı. Paralarını almaları da 4 ay sürdü.

Papara ininal gibi kartlarda atmd paranız yutulur ise
Kullandığınız ön ödemeli hizmet şirketinin müşteri temsilcisini arıyorsunuz.
Şu gün şu tarihte XXXX bankası atmsinde şu kadar tutarda para yatırmaya çalışırken ATM paramı yuttu diyorsunuz.
Banka ATM numarasını da paylaşın (her ATM ekranında yazar)

Bu süreçten sonra.
Firma ile banka arasında chargeback süreci başlar
Eğer ki banka a ATM'si
Banka şube önü ATM'si ise bu süreç bir nebze hızlıdır.
Hatta müşteri hizmetleri ile görüşme yaptıktan sonra.
Banka şubesi ile de görüşme yaparsanız
Süreç anında veya çok daha hızlı çözm yönünde gerçekleşebilir.
Fakat ATM banka şube ATM'si değil de yol üzüüerinde bir ATM ise.

İşte o zaman bazen Allah sabır versin diyebiliriz.
15 gün ile 30 gn arasında diyorlar ama 40 günü bulabiliyor bazen.

Yeni konular

Geri
Yukarı