Papara'yı önermiyorum!

Vexus

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Babamın kuveyttürk hesabından Papara'ya para yatırayım derken kuveyttürk hesabının bana ait olması gerekiyormuş.
Para iadesi istiyorum her şeyi istiyorum dekont attım her şeyi yaptım. Cevap yok, cevap olsa da hep aynı şeyler. Mesela 4 kere destek açtım aynı şeyi yazdılar. Ama sorunumu çözecek bir yazı değil, aşağıya koydum.

değerli kullanıcımız, talebiniz ile ilgili sizlere mail ile detaylı olarak bilgilendirme yapılmıştır. Talebiniz ile ilgili gerekli kontroller yapıldığında Papara hesabınıza adınıza kayıtlı olmayan, farklı bir kişiye ait banka hesabından transfer işlemi yaptığınız belirlenmiştir. Papara hesabınıza yalnızca 'kendi adınıza kayıtlı' banka hesabınızdan para yatırabilirsiniz. Papara'nın para yatırma kuralları içerisinde işlem yapmadığınız için konuyla alakalı "banka hesap sahibinin", işleme ait dekont ile birlikte [email protected] mail adresimizden bizimle iletişime geçmesini rica ederiz. Ödeme gönderirken "Papara hesap sahibi ile banka hesap sahibi aynı olmalıdır" kuralını unutmayınız. Para yatırma sürecini https://www.papara.com/#!/faq/para-yatirma adresimizden öğrenebilirsiniz. Saygılarımızla Papara destek ekibi

Son düzenleme:
Müşteri hizmetlerini arayın. Papara kötü bir firma değildir, yardımcı olacaklardır.

Ben arayıp kuveyttürkten para yatırdım falan falan deyip olayı anlatsam sorun çözülür mü?
Sadece epostadan ulaştım yarın telefon ile arıyacağım.
Evet bence çözülür.

Türkçeniz zayıfsa kimsenin umurunda olmaz.

1616188314066.png

Uygulamada havale ile para yatırma bölümünde her adımda hesap sahibinin sen olman gerektiği yazıyor zaten. İlk adımda bile orda kocaman "Papara hesabına sadece kendine ait bir banka hesabından para yatırabilirsin." yazıyor dikkat etmeden direk işlemi yapmak tamamen senin hatan firmayı kötülemenin lüzumu yok. Şuan gönderdiğin para paparanın hesabında sahipsiz yatıyor. Bu şekildeyken bile zaten bir şey yapmasan da 2 3 gün sonra para gönderdiğin hesaba geri otomatik yatacak aynısını yaşayan çok kişi gördüm. Bilgileri okumadan işlem yapmayın.

Evet bence çözülür.

Normalde aynı işlemleri her zaman yaptım para geçti. Ama bazen havale parası gelmeyince dekont atıyorsun. Dekontu atınca banka sahibinin ben olmadığını anladılar. Yoksa para hep geçiyordu.

Parayı bakkal veya marketlerde harcayabilirsin bu arada aynısı banada olmuştu ve öyle yedim hepsini xD

Burada Papara'nın hiçbir hatası yok. Uygulamaya girdiğinizde para yollama adımlarında kendi hesabınız olması gerektiğini zaten söylüyor. Maalesef biz Türkler herhangi bir kullanım rehberini okumayı, yönergeleri takip etmeyi pek sevmiyoruz. Sonuç olarak Papara'nın suçu olmadığı için önerilmeyecek bir durum da söz konusu değil. Kullanmak isteyen arkadaşların gözü korkmasın.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-03-20 at 00.11.45.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-20 at 00.11.45.jpeg
    36,6 KB · Görüntüleme: 69

Geri
Yukarı