Para biriktirerek PC almak

BayGörkem

Hectopat
Yer
İstanbul
Para biriktirerek PC almak benim gibi bir öğrenci için çok zor (18 yaşında lise son öğrencisiyim) ailemin durumu iyi olmasına rağmen ailem boylarından büyük işlere kalkıştığı için çocukluğumdan beri sürekli maddi açıdan sıkışıktık. Şu an 4.evi almak için yine kredi çektiler ve her zamanki gibi yine kıtkanaat geçineceğiz (eve giren para 10.000 TL ise giden parada 11.000 -12.000 TL) haftalık 50 TL ya alıyorum ya da hiç alamıyorum maddi durumumuzdan dolayı. Sorum: Nasıl daha hızlı para Biriktirebilirim? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.

Şu anda çalışman çok zor bütün işletmeciler zaten işçilerini elinden çıkarıyor fakat normal şartlar altında konuşacağım en çok parayı garsonluk/barmenlik yaparak kazanırsın hem maaş alacaksın hem de bahşiş fakat şu anki şartlarda zor olduğundan dolayı yaza kadar zor.

Karışmak bize düşmez ama ailenizi bir ekonomistle falan tanıştırın. Türkiye'de aynı iktidar gibi betona para basmak ölü yatırımdır. 5 seneye paranız erir.

Eğer kardeşinizin bursu falan varsa her ay 300 TL falan alıyordur. Bir yıl sadece harçlık verin o burstan gelen paraylada sistemi toplamaya başlayın en iyisi.

Para biriktirerek PC almak benim gibi bir öğrenci için çok zor (18 yaşında lise son öğrencisiyim) ailemin durumu iyi olmasına rağmen ailem boylarından büyük işlere kalkıştığı için çocukluğumdan beri sürekli maddi açıdan sıkışıktık. Şu an 4.evi almak için yine kredi çektiler ve her zamanki gibi yine kıtkanaat geçineceğiz (eve giren para 10.000 TL ise giden parada 11.000 -12.000 TL) haftalık 50 TL ya alıyorum ya da hiç alamıyorum maddi durumumuzdan dolayı. Sorum: Nasıl daha hızlı para Biriktirebilirim? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.
Biriktirin dışarı az harcayın 2 seneye alırsınız bilgisayar.

Yeni konular

Geri
Yukarı