Para Biriktirmek için Banka Önerisi

Yusufigit

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Merhaba arkadaşlar,
Sürekli denememe rağmen bir türlü para biriktiremiyorum maalesef. Şimdi benim ihityacım olan hesabın özellikleri şöyle. Ben her ay istediğim tutarda para atacağım, ama banka benim bunu kullanmamı engelleyecek. Faiz işlemeyecek, kesinti yapmayacak. Önerebileceğiniz bankalar hangileri?

Ben sana IBAN hesabımı yazıyorum hemen, her ay istediğin kadar parayı buraya atabilirsin, harcamana da mani olurum merak etme :)

Ben Enpara.com kullanıyorum. Tamamen ücretsiz bir kart, tamamen ücretsiz bir hizmet.
Vadesiz TL hesabı açarsan istediğin zaman para yatırır, paranı saklarsın. Birikim hesabı olmadığı sürece faiz işlemez zaten.

Ayarlar kısmından da günlük para çekme limitini 0TL yaparsın, para mara çekemezsin.

Ben sana IBAN hesabımı yazıyorum hemen, her ay istediğin kadar parayı buraya atabilirsin, harcamana da mani olurum merak etme :)

Ben Enpara.com kullanıyorum. Tamamen ücretsiz bir kart, tamamen ücretsiz bir hizmet.
Vadesiz TL hesabı açarsan istediğin zaman para yatırır, paranı saklarsın. Birikim hesabı olmadığı sürece faiz işlemez zaten.

Ayarlar kısmından da günlük para çekme limitini 0TL yaparsın, para mara çekemezsin.

Sıfır yapma yok en az 150 lira.

Yolda kalır, başına bir iş gelir o kadar para da yedekte olsun, zarar gelmez :) Harcamaktan bu kadar korkuyorsa Enpara'ya bir danışsın, mutlaka o limiti düşürebilirler, para çekmesini engelleyebilirler.

Masrafsız olması nedeniyle Enpara çok güzel bir hizmet. İnternet bankacılığı da gayet işlevsel.
Müşteri memnuniyetini soracak olursan hayatımda böylesini görmedim.

Normalde Enpara müşterilerinin bankaları kullanmaması gerekiyor. Bankamatik ile yapabilecekleri işlemler bankalarda yoğunluk yaratmamaları gerekiyor. Enpara'nın amacı da bu zaten.

Ancak araç alım satımı esnasında hesabımdaki yüklü parayı son derece güler yüzle, hiç bekletmeden, trink diye elime sayan bir bankanın nadide bir bankacılık hizmetinden bahsediyoruz. Amcam yıllardır milyarlarca parasını beklettiği Akbank'dan para çekene kadar haber vermediği banka kalmadı, bekletildi.

Enpara cidden kaliteli bir bankacılık hizmeti. Sokaklara çıkıp Enpara Enpara diye bağırasım geliyor :D

@BilgisayarKurdu peki maximum mobil hakkında bilginiz varmı?

Maximum mobilde bankamatik kartımı temassız işlemlere açtırdım. Bunun herhangi bir ücreti varmı bilginiz varmı? Ben temassız özelliği sadece kredi kartlarında var diyebiliyordum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı