Para biriktirmek

Gvidia Nforce

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben bilgisayar toplayacağım(İkinci el toplayacağım büyük ihtimalle) bu yüzden para biriktirmek istiyorum. Harçlık 5 TL alıyorum fakat bu 5 TL ile olmaz ben çalışmadan para kazanayım derdinde falan değilim emeksiz ekmek olmaz okulum olduğu için haftasonu çalışmak istiyorum şu an 9. sınıfım ve işten biriktirdiğim parayı harcamadam direkt kumbarama atıcam sorun şu yaşım küçük olduğu için iş bulmam zor olur mu veya çocuk işçi muhabbeti falan yaratır mı? Eğer böyle bir sorun olmazsa nasıl bir yerde çalışabilirim?

Öncelikle okul varken haftasonu çalışma. Haftasonu dinlenmen, ders çalışman, biraz kafa dağıtman için var.

Yaz tatili bu yaşta para biriktirmek isteyen biri için gayet güzel bir tatil. Bu yaşta da işe girersin, merak etme. Önemli olan ne yapacağın.

Yorulmayı göze alıyorsan restoranlara komilik başvurusu yapabilirsin. Asgari ücret alırsın, tip de çıkar az buz. Ondan da alırsın biraz.

Rynos a katılıyorum, şu anda hafta sonu dinlenmene ihtiyaç kalmıyor olabilir ama o işe girince sadece hafta içi dinlenmek yeterli gelmeyebilir. Çok yorulup bırakmak zorunda kalabilirsin ve yaz tatili geldiginde seni tekrar işe almayabilirler bu yüzden. Şimdiden başlamaktansa yaz tatilinden 2 3 hafta önce başlamanı tavsiye ederim çünkü yaz tatilinde muhtemelen birçok kişi de çalışmak istiyodur senin gibi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı