Para biriktirmek

halileser

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, para biriktirmek ve borç ödemek için en mantıklı yöntem bireysel emeklilik sistemi mi, banka faizi mi yoksa vadeli altın hesabı mı? Biraz borç var ve de sürekli gereksiz harcama yaptığım için borç biraz katlandı, bekar olduğum ve ev geçindirmediğim, sorumluluk sahibi olmadığım için parayı bayağı savuruyorum. Bu yüzden tecrübeli abilerim ve arkadaşların önerilerini bekliyorum.

Para biriktirebilen biri değilim. O yüzden genellikle taksitlendirme vs. yöntemleri kullanıyorum. Daha sonra mecburen ödüyorum. Faiz ile para kazanmayı önermem.
Faizle para kazanmak, toplum arasındaki gelir farkını ciddi bir şekilde arttırır. Müslümanım ama bunu samimi olarak Müslümanlıktan bağımsız söylüyorum, oturduğun yerden para kazanmak var, bir de alnının teriyle para kazanmak var.

Sen paranı yine de biriktir. 3-5 demeden biriktir.

Faizle para kazanmak, toplum arasındaki gelir farkını ciddi bir şekilde arttırır. Müslümanım ama bunu samimi olarak müslümanlıktan bağımsız söylüyorum, oturduğun yerden para kazanmak var, bir de alnının teriyle para kazanmak var.

Yanlış anlaşılma oldu sanırım. Faizi önermem dedim zaten.

Ekonomist değilim fakat kendi uyguladığım en karlı yöntem altın oldu. Faize de yatırmışlığım var, fakat girişte ki abartılı faiz oranları giderek düşüyor ve %4-5'leri görüyor, clickbait gibi sistem yapmış bankalar 😄 Onun dışında 5-6 yıldır aktif çalışan biri olarak; her ay kenara attığım 100-200₺ dışında para biriktirmek gerçekten imkansız benim için. Bu konuda da çözümü kredi çekmekte buldum. Kredi ile araba aldım, borcu kapattım arabayı sattım, parayla oynadım biraz, en sonunda altına yatırdım duruyor. Sonra elim boşa çıkınca gittim bir kredi daha çektim motosiklet aldım, bunun da 4-5 ayı kaldı. Onun da borcunu bitirip satıp bir kredi daha çekebilirim. Kendim adına alternatif bir yöntem bulamadım henüz 🙂

Faizle para kazanmak, toplum arasındaki gelir farkını ciddi bir şekilde arttırır. Müslümanım ama bunu samimi olarak müslümanlıktan bağımsız söylüyorum, oturduğun yerden para kazanmak var, bir de alnının teriyle para kazanmak var.

Haklısın çünkü sorumluluk sahibi olduğun zaman ve de paranın gideceği yer varsa 3-5'in hesabı çok önemli oluyor ve bunu bilmek önemli değil yaşayan bilir diye boşa dememişler.

Geri
Yukarı