Para iadesinin yasal bir gün sınırı var mı?

Siz nereden alışveriş yapmıştınız? Bilmiyorum ama son zamanlarda para iadesi alamayanların sayısı günbegün artıyor sanki. Sürekli benzer sorunları ve çekilen çileyi gördükçe sanki normal gibi geliyor insana.
kariyerkitapları.com'dan yapmıştım. An itibariyle 36 gün geçti ama iadem hala yatmadı. Müşteri hizmetlerine yazıyorum tek söylediği cevap "iadeniz onaylanmıştır" diyor. Güya bankaya da harcama itirazında bulundum mesaj geldi talebiniz kabul edilmiştir falan diye ama onlardan da bir ses çıkmıyor. Nasıl paramı geri alıcam, kime şikayet etsem bilemiyorum.
33 Gün geçti iade alabildinizmi?
An itibariyle 36 gün geçti ama iadem hala yatmadı. Müşteri hizmetlerine yazıyorum tek söylediği cevap "iadeniz onaylanmıştır" diyor. Güya bankaya da harcama itirazında bulundum mesaj geldi talebiniz kabul edilmiştir falan diye ama onlardan da bir ses çıkmıyor. Nasıl paramı geri alıcam, kime şikayet etsem bilemiyorum.

kariyerkitapları.com'dan yapmıştım. An itibariyle 36 gün geçti ama iadem hala yatmadı. Müşteri hizmetlerine yazıyorum tek söylediği cevap "iadeniz onaylanmıştır" diyor. Güya bankaya da harcama itirazında bulundum mesaj geldi talebiniz kabul edilmiştir falan diye ama onlardan da bir ses çıkmıyor. Nasıl paramı geri alıcam, kime şikayet etsem bilemiyorum.

An itibariyle 36 gün geçti ama iadem hala yatmadı. Müşteri hizmetlerine yazıyorum tek söylediği cevap "iadeniz onaylanmıştır" diyor. Güya bankaya da harcama itirazında bulundum mesaj geldi talebiniz kabul edilmiştir falan diye ama onlardan da bir ses çıkmıyor. Nasıl paramı geri alıcam, kime şikayet etsem bilemiyorum.
Tüketici heyet mahkemesine gidip bi danışabilirsiniz yardım edemezlerse bile en azından bilgi edinmiş olursunuz.

Tüketici heyet mahkemesine gidip bi danışabilirsiniz yardım edemezlerse bile en azından bilgi edinmiş olursunuz.
Hocam bende nasıl şikayet edebilirim diye düşünüyorum. 40 gün oldu. İade yatmadı hala. Bir deneyeyim şansımı teşekkürler.
Ödeme itirazı talebinizi iletebilirsiniz bankanıza. Onlar süreci itiraz statüsünde ilerletirler.
Hocam senin bir bilgin var mı, bu durumda kime şikayet edilebilir falan?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı