Para ile Saadet/ Huzur olur mu?

Tabi tabi, bende yedim.:D
Zenginsin ama kimse görmesin diye gidip ferrari tarzı arabalar bv. anlayacaksın.
Ha yanlızca kuru para ile mutlu olurum diyorsan, vakti zamanında "Zaman gazetesine abone olmustum hiç okumadan da bodrum katina atardım, halen de duruyorlar, isterseniz kesip kesip size yollayabilirim.:D
Altımda Hond Civic ve kendime ait ev olması çevremdekilerin garibine gelmez mal varlığı olan bi arkadaş çevrem var.

Altımda Hond Civic ve kendime ait ev olması çevremdekilerin garibine gelmez mal varlığı olan bi arkadaş çevrem var.
Sanırım birbirimizi tam olarak anlayamıyoruz:kararsız: Aslında bahsettiğim, bahsettiğimiz olay şu: ''Para Huzur ve Saadeti sağlar mı, getirir mi?'' Ki bu bahsettiğimiz para, zenginlik olay öyle 1 ev, 1 araba ya da 1 PC/ donanım değil.

Sanırım bu konu çok uzadı. Daha fazla kafa karışmadan kilitlenmesi daha iyi olacaktır.
Ancak son olarak @Ali Güngör, @Recep Baltaş beylerin de düşüncelerini almak isterim doğrusu?

Şimdi bu konu hakkında çok şeyler söylerim ama roman olur o yüzden kısaltmasını da yapamayacağım.
Ancak şöyle birşey diyebilirim. Yaşadığımız yılda para gerekliliktir. Ancak konuya açıklık getirecek ifade ise şudur: Para sizin için ne kadar gerekli? Gerekli olan parayı yaşamınızı devam ettirmek için sağlayabiliyor musunuz? Cevap evet ise huzur ve saadete kavuşmuşsunuz demektir.

Şimdi bu konu hakkında çok şeyler söylerim ama roman olur o yüzden kısaltmasını da yapamayacağım.
Ancak şöyle birşey diyebilirim. Yaşadığımız yılda para gerekliliktir. Ancak konuya açıklık getirecek ifade ise şudur: Para sizin için ne kadar gerekli? Gerekli olan parayı yaşamınızı devam ettirmek için sağlayabiliyor musunuz? Cevap evet ise huzur ve saadete kavuşmuşsunuz demektir.
Murat hocam, hani hep denir ya "para var huzur var" diye, buna cevaben; "maalesef para huzur ve mutluluk getirmiyor" yönündeki düşüncelere sahibim. Bu düşüncelerimi ise çevremdeki aşırı zengin insanlara (öyle ki bu dedigim insanlarin aylik yaklaşık 500-1 milyon kira gelirleri var, yani hiç çalışmazarsa bile yedi göbek sulelelerin geçinebileceğini kira alma küçlerine sahipler ama o paranın verdiği mutluluğu birtürlü yüzlerinde görmedim) ve fakirlik görmüş hayatımla kıyas yaparak beyan etmekteyim.

Tabi bu aç da yasanir anlamina gelmez. İnsan hayatinda para olmazsa olmaz ama bu insani mutlu edecek anlamına da gelmiyor.

Özetlemek gerekirse; Mutluluk parada değil, elindeki ile yetinen iradede diye düşünüyorum.

Murat hocam, hani hep denir ya "para var huzur var" diye, buna cevaben; "maalesef para huzur ve mutluluk getirmiyor" yönündeki düşüncelere sahibim. Bu düşüncelerimi ise çevremdeki aşırı zengin insanlara (öyle ki bu dedigim insanlarin aylik yaklaşık 500-1 milyon kira gelirleri var,
Cevabımın içinde anlayabilene mesajlar var. Bu yüzden roman olur diyorum ve konuyu uzatmıyorum :)

Benim için zenginlik evim ve arabam olsun istediğim zaman dışarda yemek yiyeyim istediğim zaman istediğim kitabı alayım kenarda param artsın. Daha fazlasında gözüm yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı