Para vermemek cimrilik mi?

Şu an çalışmıyorum, seneye KPSS sınavına gireceğim. Kişiden kişiye değişir. Kendiniz kazandığınız için daha değerli olur para. Ailemle yaşadığım için onlara veririm. Evlenmeyi düşünmüyorum. Siz mesela evlenmek için para biriktirebilirsiniz.
Yaşım 16 bilgisayar toplamayı planlıyorum.

Ah o tipler yok mu en tehlikeli varlıklardır kendileri, para isterler ayrıca bu parayı ihtiyaçtan da istemezler sigara çakmak gibi lüzumsuz şeyleri almak için isterler vermeyince küserler. Cimri falan değilsin cidden ihtiyacı olan acil bir durumu olan birisi borç isterse sana kalmış vermek fakat asla lüzumsuz para harcayan birine borç verme.

İhtiyacı olana elbette para verilir fakat benden durumu iyiyse, daha iyi yasam sartlarina sahipse vermem. Mesela köye gitmistim babam bana amcana 3000 lira versene dedi ben de dedim ki benim arabam, tarlam yok, dükkanım yok ama onun var çok lazimsa arabasindan tarlasindan feragat etsin. Binmesin arabasina 1 hafta, tarlasini da satsin. Bunları amcamin yaninda soyledim yuzune karsi. İstedigi kadar kötü dusunsun bana karsi umrum da degil. Para icin aramiz bozuluyorsa bozulsun.

Ayrıca arkadaslar insanlık hali sonucta durumlar çok kötü şu sıralar. İhtiyacı olan arkadaşıma akrabama tabiki veririm maddi destek ve verdimde. Durumu yok adamin işsiz ne yapacan vicdani olarak vermek durumunda kaliyorum ve asla da pisman degilim bundan dolayi. Verdiğim zaman da borc olarak vermiyorum cani isterse ödesin. Paranın geri gelemeyeceği ihtimali göz onünde bulundurarak veririm her zaman.

Ah o tipler yok mu en tehlikeli varlıklardır kendileri, para isterler ayrıca bu parayı ihtiyaçtan da istemezler sigara çakmak gibi lüzumsuz şeyleri almak için isterler vermeyince küserler. Cimri falan değilsin cidden ihtiyacı olan acil bir durumu olan birisi borç isterse sana kalmış vermek fakat asla lüzumsuz para harcayan birine borç verme.

Ailem istiyor ama halı falan alıyor gereksiz bence taş zemine basmıyorum yedek miş.:)

Yeni konular

Geri
Yukarı