Sistem toplayıp Windows'a para vermemek

Belli ki yaşınız benden büyük bu cümle hiç hoş olmamış neyse neden hak etmiyor dediğim yere gelelim bir işletim sistemi almak için 3000TTL vermeye ne gerek var? Zaten 50 TL'ye aynısını alabiliyoruz etrafa para saçabilecek kadar paranız varsa gidin hayır kurumuna bağışlayın.
Bak simdi soz konusu HAK ETMIYOR demek farkli birsey. Bir urunun doviz sebebi ile PAHALIYA SATILMASI farkli seyler. Yasimin onemiyok. 50 TLye aldigin lisans anahtarlari gumruk vergisine girmiyor. Vergiye tabir tutulmuyor bu yuzden ucuz.

Benim sozum HAK ETMIYOR diyene. olayi saptirmayalim lutfen.

Oyun performansı açısından Windowsu beğeniyorum, ayrıca arayüzüne alışık olduğumdan dolayı kullanması basit geliyor. Zaten format atmadığım sürece güncelleme yapmıyorum işletim sistemine.
Windows isletim sistemi OYUN icin uretilmedi. OYUN istiyorsan xBox veya PlayStation alabilirsin.

Bak simdi soz konusu HAK ETMIYOR demek farkli bir şey. Bir urunun doviz sebebi ile PAHALIYA SATILMASI farkli seyler. Yasimin onemiyok. 50 TL'ye aldığın lisans anahtarlari gumruk vergisine girmiyor. Vergiye tabir tutulmuyor bu yuzden ucuz.

Benim sozum HAK ETMIYOR diyene. Olayi saptirmayalim lutfen.

Peki oyle ediyorsanız oyle olsun iyi günler.

Bilmediğimden soruyorum, KEY satın alarak orjinale devam etme süreci nasıl ilerliyor? Deneme sürümünü bedava indirip sonra ucuza key mi alıyorsunuz?

Windows isletim sistemi OYUN icin uretilmedi. OYUN istiyorsan xBox veya PlayStation alabilirsin.
Oyunlara iyi adapte, Linux ile karşılaştırdığınızda 3-5 FPS fark olduğunu görürsünüz. (Linux'un Vulkan'da daha iyi performansı fakat Oyun Desteği olarak Windows 1-0 önde) Bilgisayar için başka işletim sistemi alternatifiniz varsa buyrun söyleyin kullanalım.

Oyunlara iyi adapte, Linux ile karşılaştırdığınızda 3-5 FPS fark olduğunu görürsünüz. (Linux'un Vulkan'da daha iyi performansı fakat Oyun Desteği olarak Windows 1-0 önde) Bilgisayar için başka işletim sistemi alternatifiniz varsa buyrun söyleyin kullanalım.
Windowsu korsan kullanmanin nedeni oyun mu? Oyleyse vay senin gibi ogrenciye. Su altindaki imzaya gozum carpti. Gercekten Windows konusunda gercekten tecrubeli misin?

Ayrica mesajina yanit vereyim: Oyun konsollari kullanabilirsin

Selam. Millet, bir şey fark ettim. 20 - 40K'ları sistemsal parçalara para bayıp sonra iş Windows almaya gelince neden korsan kullanıyoruz ki? Ben bunu cidden merak ediyorum.

Haketmiyor, ya da çok pahalı o yüzden ucuzunu alıyoruz diyen arkadaşlara katılmadığımı da mesajın başına ekleyeyim. Çok pahalı diyenlere de zaten Microsoft siz bir şirket vs değilseniz sizden (ve benden) para falan istemiyor sizin peşinizde değil merak etmeyin arkadaşlar.

Öncelikle hak etmiyor diye kıyaslayabileceğiniz başka bir işletim sistemi bile neredeyse yok (MAC OS hariç, ki MAC OS'un neyi ne kadar hak ettiği de ayrı bir tartışma konusu). Android, Linux vs de demeyin onların da bir şeyleri hak etmesi için daha çok ekmek yemeleri gerek.

Windows hak etmiyorsa hangisi hak ediyor söylerseniz öğrenelim lütfen.

Son kullanıcıya hitap eden, mouse ve klavye kullanabilen her insan evladının az ya da çok işini görmek üzere kullanabileceği dört başı mamur iki işletim sistemi var biri Windows diğeri Mac OS. Zaten tüm masaüstü bilgisayar pazarının yaklaşık %70'ini Windows %20'sini Mac OS elinde tutuyor. Linux %2-3 civarında.

Diğer işletim sistemleri sadece konunun ilgililerini ilgilendiren dünyanın %99'unun zerre kadar ilgilenmediği işletim sistemleri. Bilgisayar kullanıcısıysanız ve bilgisayarla teknik olarak ilginiz yoksa kullanacağınız temelde 2 işletim sistemi var Windows ve MAC OS.

GELELİM SORUNUZUN CEVABINA NEDEN UCUZA WİNDOWS KULLANIYORUZ?

Çünkü Microsoft bunu biliyor ve buna göz yumuyor normal karşılıyor. İstese engelleyemez mi engeller elbette ama bilerek yapmıyor arkasında birçok sebep olabilir sebep sadece para değil.

Bütün dünyada milyarlarca bilgisayarda adamların işletim sistemi kurulu senin evinde, yanında sürekli. Kim kime kazık atıyor acaba diye düşünmek lazım. Parasını zaten daha çok işletmelerden ve büyük çaplı işlerden kazanıyor sana bana çok bakmıyor biz sadece onun işletim sistemini kullanan ve dünyaya yayan parazitleriz :))

Mesela Netflix kardeşliği engellemeye başladı ama bu zamana kadar göz yumuyorlardı, yani isterseler engellerler sorun değil.

Yani Microsoft'la aramızda mutual bir ilişki var, o işletim sistemini dünyaya yayıyor biz de ucuza kullanıyoruz aramıza girmezseniz seviniriz :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı