Oyun Paradox %80'e varan yayıncı indirimi

@Amadeus Magnus Paradox firmasını sanırım bilmiyorsunuz. Oyunları DLC odaklı ve sadece oyunun kendisini almak yetmiyor. Düzgün bir oyun deneyimi için en kötü 5-6 DLC almanız gerekir ki DLC fiyatları da malum. İnsanları mecburen malum yola itiyorlar. Basit bir şehir kurma oyunu için 84 TL isteniyor, 84 TL ile de kalmıyor. DLC'de alman gerekiyor ki oyunun tadı çıksın. AAA oyun satın almak zaten neredeyse hayal oldu.
Biliyorum, zamlar subatta gelecek diye aralik-ocak gibi her yerde uyardilar, biz de toplu paketlerle almistik. Bir onu soyledim, bir de "copluk, 10 yillik oyuna 100 lira istiyorlar" denmis ya, iste o paramiz 4-5 misli gocmeden once 5'te, hatta 10'da birindeydi. Ben sorumlular yerine elin adaminin suclanmasina kiziyorum.

Sorumluların kim olduğunu biliyoruz, onlara kızıyoruz da insan ister istemez üzülüyor. Yabancılar yeni çıkmış oyunları 60 birime alırken biz de eskilerini 100-120 birim civarına alıyoruz.

Sorumluların kim olduğunu biliyoruz, onlara kızıyoruz da insan ister istemez üzülüyor. Yabancılar yeni çıkmış oyunları 60 birime alırken biz de eskilerini 100-120 birim civarına alıyoruz.
Hepsini gectim, sistem isteyen oyunlari oynamak icin bilgisayar alamiyoruz. Benim kutuphanemin cogu bu durumda. Bulut sistemi veya Steam Deck gelismelerinden medet umuyoruz ailecek, vahim olan bu. 6 yillik Asus'la devam ediyoruz.

10 yıllık oyuna bu fiyat diyorsunuz ama burada bir haksızlık var. Her çıkan DLC de oyun değişiyor 10 yıl boyunca oyun sürekli güncelleme alıyor bugün ki oyun 2013'ten çok farklı. Strateji oyunlarını herkes oynamıyor oynayan da sadece onu oynuyor. Paradox böyle olunca bu iş modeline mecbur kalıyor. Evet ben de sevmiyorum bu politikayı yeni oyuncular için çok kötü oluyor orada DLC aboneliği sistemi geldi ama bence bu sistem tüm oyunların DLC'lerinde geçerli olmalıydı. Şu an benim de DLC'ye o kadar verecek param yok mecbur crack DLC oynuyorum ama ileriki oyunlarda saçma sapan fiyatlandırma olmazsa güzel DLC'leri alacağım. Oyun son aşamasına gelince sonradan tüm DLC'leri almak çok koyuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı