Paragraf sorularındaki performansım nasıl?

araba lastiği

Hectopat
Yer
Jant
Bu sene 8.sınıfım ve LGS'ye hazırlanıyorum. 1 aydır günde ortalama 40-50 paragraf çözerim, bazen 100 bazen 20. Mesela en son çözdüğüm 50 sorunun 44'ünü doğru yapıp 57 dakikada çözmüşüm. Çözdüğüm kitap 10'luk denemeler halinde. Ortalama her 10 soruyu 11-12 dakikada çözüyorum. Özellikle süre konusunda titiz davrandım. Sizce doğru sayısı ve zaman performansım nasıl? Kendimi paragraf konusunda kıyaslayacağım bir dengim olmadığı için size soruyorum. (Kitap LGS seviyesinde ve sözel mantık soruları da içeriyor.)

Son düzenleme:
Bu sene 8.sınıfım ve LGS'ye hazırlanıyorum. Günde ortalama 40-50 paragraf çözerim, bazen 100 bazen 20. mesela en son çözdüğüm 50 sorunun 44'ünü doğru yapıp 57 dakikada çözmüşüm. Çözdüğüm kitap 10'luk denemeler halinde. Ortalama her 10 soruyu 11-12 dakikada çözüyorum. Özellikle süre konusunda titiz davrandım. Sizce doğru ve zaman performansım nasıl? Kendimi paragraf konusunda kıyaslayacağım bir dengim olmadığı için size soruyorum. (kitap LGS seviyesinde ve sözel mantık soruları da içeriyor.)

Daha yeni başladınız hocam. Ama sıkı çalışmayı ve özgüveni kaybetmezseniz yapacağınıza inanıyorum.

Yine de sonuçlar güzel.

Bu sene 8.sınıfım ve LGS'ye hazırlanıyorum. 1 aydır günde ortalama 40-50 paragraf çözerim, bazen 100 bazen 20. Mesela en son çözdüğüm 50 sorunun 44'ünü doğru yapıp 57 dakikada çözmüşüm. Çözdüğüm kitap 10'luk denemeler halinde. Ortalama her 10 soruyu 11-12 dakikada çözüyorum. Özellikle süre konusunda titiz davrandım. Sizce doğru sayısı ve zaman performansım nasıl? Kendimi paragraf konusunda kıyaslayacağım bir dengim olmadığı için size soruyorum. (Kitap LGS seviyesinde ve sözel mantık soruları da içeriyor.)

Paragraf çözmeniz iyi ancak LGS de sadece paragraf çıkmıyor, diğer derslere de ağırlık vermeniz lazım.

Gayet iyi bir performans. Bu tempoda devam ettiğiniz takdirde LGS'de tüm paragraf sorularını kısa bir sürede doğru cevaplayabilirsiniz. Paragraf soruları tüm ÖSYM sınavlarında büyük önem taşımaktadır. Eğer bu soru tipini bu yaşta çözmeyi öğrenirseniz ilerde gerek üniversite sınavında gerekse de ALES ya da KPSS gibi sınavlarda çok rahat edersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı