Paralı yama satmak

Barkan

Hectopat
Daha fazla  
Bugün birkaç siteye denk geldim. 50 TL, 25 TL gibi uçuk fiyatlar ile yama satıyorlar. Hayır tamam madem paralı satacaksın 5 TL, 10 TL gibi fiyat ile sat. 25 ya da 50 ne abi? DLC satar gibi yama satıyorlar. Aldığım oyun Yürüyen Ölüler, final sezonu 35 TL gibi bir fiyat ile aldım. Yama fiyatı 20 TL. Ucuz yama buldum ama sahne hatası veriyor ve doğru kurmak imkansız resmen.

@Graiden ın da dediği gibi zamanında izin almadan RDR 2'in Türkçe yamasını yapıp oldukça fazla bir miktar ile satmaya çalışan bir firma. Sonra Rockstar ın CEO su mail atınca 2 günde bütün hesapları kapattılar. İşin kötü yanı da bunu Rockstar RDR 2'ye Türkçe de dahil birkaç dil için dil seçeneği getirceğini söylediği zaman yaptılar.Adamlar sonradan çalışmayı durdurduklarına dair açıklama yaptılar malesef. Bana çok saçma geliyor çünkü çoğu oyunda kullanılan İngilizce zaten normal B2 İngilizce yamaya falan gerek duymazsın. Bir de paralı satıyorlar ki haklılar da ülke de enayi çok.

@Graiden ın da dediği gibi zamanında izin almadan RDR 2'in Türkçe yamasını yapıp oldukça fazla bir miktar ile satmaya çalışan bir firma. Sonra Rockstar'ın ceo su mail atınca 2 günde bütün hesapları kapattılar. İşin kötü yanı da bunu Rockstar RDR 2'ye Türkçe de dahil birkaç dil için dil seçeneği getirceğini söylediği zaman yaptılar. Adamlar sonradan çalışmayı durdurduklarına dair açıklama yaptılar maalesef. Bana çok saçma geliyor çünkü çoğu oyunda kullanılan İngilizce zaten normal B2 İngilizce yamaya falan gerek duymazsın. Bir de paralı satıyorlar ki haklılar da ülke de enayi çok.

Aga İngilizce öğrenmek farklı bir konu. Ben parasını verdiğim oyunu insan gibi oynamak istiyorum, Arap'lar bile oynuyor.

Aga ingilzce öğrenmek farklı bir konu ben parasını verdiğim oyunu insan gibi oynamak istiyorum Arap'lar bile oynuyor.

Çok şey söylenecek konu ama uzun uzun yazmayayım. Şöyle düşün; sen bir oyun yapımcısısnı. Yapmışsın oyununu bir sürü insan tutmuşsun ve yıllarca uğraşmışsın. Sonra oyun bittiği zaman haliyle bu oyundan kazanç almak istersin. Sonuçta kimse zevkine yapmıyor bunu. Ama gel gör ki oyununu satışa sunduğun bir ülke çıkıyor ve senin oyununu satın almıyor. Hatta gidip korsan yüklüyor. Sonra da sana laf atıyor "neden dil desteği yok" diye. Sen olsan kazanç almayacağını bilmene rağmen ve oyununa saygı duymamalarına rağmen o ülkeye dil desteği sağlar mısın? Evet diyorsan samimiyetine tüküreyim kardeşim. Kimse kendisine saygı duyulmayan ve kazanç sağlamadığı yer için yatırım yapmaz. Bir de "Arap'lar bile" diye ayırman yanlış bir de. Adamlar oyunu düzgünce satın alıp kullanıyorlar ki dil desteği var ellerinde. Her ülke için geçerli bu.

Paralı olması kadar doğal bir şey yok. İnsanlar bunlar için bir emek veriyor, yeri geliyor 1000-2000-3000 kelime çeviriyor daha sonra ücretsiz vermesini istiyorsun.

O yamayı ücretsiz bulursun ama sadece yamayı yüklemezsin, yamanın yanında bazı arkadaşlar da gelir haberin olsun.

Geri
Yukarı