Param Güvende ile ürün satılır mı?

527998

Decapat
Arkadaşlar dolapta duran Çin'den getirdiğim bir coolmoon kontrolcü vardı ben de boşta durmasın diye Sahibinden'e koymuşumdum fark etmeden de Param Güvende'yi de açmışım ürün satıldı, şimdi benim aklımda 3 soru var;

1. Bu süreç içinde benden herhangi bir para kesintisi komisyon alınacak mı?

2. Alan kişi hiç mesaj atmadan benden satın almış ürünü ben buradan biraz şüphelendim ama alışa gelmişlikten bile olsa alırken bir sorunu var mı veya ben ürünü aldım hocam sağlam paketler misiniz falan diye mesaj atar insan.

3. Param Güvende güvenli bir uygulama mı?

Arkadaşlar dolapta duran Çin'den getirdiğim bir coolmoon kontrolcü vardı ben de boşta durmasın diye Sahibinden'e koymuşumdum fark etmeden de Param Güvende'yi de açmışım ürün satıldı, şimdi benim aklımda 3 soru var;

1. Bu süreç içinde benden herhangi bir para kesintisi komisyon alınacak mı?

2. Alan kişi hiç mesaj atmadan benden satın almış ürünü ben buradan biraz şüphelendim ama alışa gelmişlikten bile olsa alırken bir sorunu var mı veya ben ürünü aldım hocam sağlam paketler misiniz falan diye mesaj atar insan.

3. Param Güvende güvenli bir uygulama mı?

Size verilen süre içerisinde kargolamanız gerekiyor ürünü alıcıya. Size mesaj atmak zorunda değil alan kişi. Siz kargoya süresi içinde vermezseniz alım iptal olur.

Normalde çok güvenilir bir metod değil satıcı açısından. Çünkü alıcı ürünü sebepsiz geri iade edebilir. Bu arada ürünün başına bir şey gelirse yada orijinal ürün geri gönderilmezse sorun yaşayabilirsiniz. Bu durumda hakkınızı almanız çok zor olabilir çünkü genelde alıcının avantajına bir sistem bu.

Satıcı için berbat alıcı için mükemmel bir yöntem. Bence uzak durun çünkü hani adam aldıktan sonra iade etse ve ürünü göndermese ne yapabileceksin ki? Sahibinden de karışmaz zaten. Elden satın hocam.

Hocam şahsen ben ürün satmazdim ama ürün alırım çünkü diyelim siz adama gönderdiniz ürünü adam ürün arızalı geldi diye iptal edip size salatalık gönderdi o zaman napacaksiniz.

Bu arada sattığınız ürün sanırım 300 TL bandında bir ürün sıfırı öyle mi? O zaman bence bir sorun çıkmayabilir çünkü miktar çok yüksek değil yani ürünü sizden alıp çok da elde edeceği bir şey yok.

Bence kendisiyle irtibata geçin ve ürünle ilgili soruları varsa, ya da nerede ne için kullanacağına dair sorular sorun. Yani iade işlemleriyle uğraşmak istemediğim için doğru ürünü ve bilerek alıp almadığınızı netleştirmek istiyorum diyebilirsiniz.

Satıcı iadeyi koşulsuz şartsız kabul etmek zorunda değildir. Fakat süreci tüketici hakem heyetine taşımanız gerekiyor. 140 satış yaptım henüz böyle bir durum yaşamadım. Böyle bir durumla karşılaşma ihtimaliniz yüksek olmasada var.

Geri
Yukarı