Param Güvende ile bilgisayar satılır mı?

ArmindoBrumaa

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar sarı siteye yaklaşık 18.000 TL koyduğum bir dizüstü bilgisayar Param Güvende ile satın alınmak isteniyor. Ben daha yüz yüze elden teslim taraftarıyım. Sizce bu işlemin bir riski ya da dolandırıcılığı var mı? Örneğin karşı tarafa ürünü kargoladıktan sonra beğenmeyip bana geri yollayabilir im?

Her türlü hile döner hocam, Param Güvende alıcıysanız iyi güzel bir sistem fakar ürün satarken bulaşılmaz. Hele ki böyle yüksek meblağlı bir ürünse.

Arkadaşlar sarı siteye yaklaşık 18.000 TL koyduğum bir dizüstü bilgisayar Param Güvende ile satın alınmak isteniyor. Ben daha yüz yüze elden teslim taraftarıyım. Sizce bu işlemin bir riski ya da dolandırıcılığı var mı? Örneğin karşı tarafa ürünü kargoladıktan sonra beğenmeyip bana geri yollayabilir im?
Param güvende alıcıyı koruyan bir sistem. Adam sattığınız şeyin içinden herhangi bir parçayı çalıp geri yollayabilir bile ve siz buna pek bir şey de yapamazsınız. Kısacası, evet.

Forumda bir arkadaş vardı. Sağlam işlemci gönderiyordu adam ona bozuk işlemci iade ediyordu. Hele alan kişi bilgisayarcı filansa direkt içinden geçer o bilgisayarın yüz yüze satın.

Geri
Yukarı