Param Kartı Güvenli Midir?

Param sıcak geldi bana. Bir de şu bilgiyi vereyim. Gelen kart ismime düzenlenmiş bir kart. Bu sebeple harcama ve yüklemede limit olmuyormuş. Bence bu özelliği ve ATM'den para çekilebiliyor olması öne çıkartan özellikler. Saçma sapan para kesintisi yok en azından. Parayı karta atınca içinde duruyor, o kesintisi bu kesintisi yok. Bu arada kart ile normal posta işlem yaptım. Gayet hızlı bi işlemdi. Yine mesaj geldi ve kalan bakiyeyi söyledi. Harcama kadar düştü yine. Harcama kesin işlem ücreti yok :)

Özetle param diyebilirim şu an için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Param sıcak geldi bana. Bir de şu bilgiyi vereyim. Gelen kart ismime düzenlenmiş bir kart. Bu sebeple harcama ve yüklemede limit olmuyormuş. Bence bu özelliği ve ATM'den para çekilebiliyor olması öne çıkartan özellikler. Saçma sapan para kesintisi yok en azından. Parayı karta atınca içinde duruyor, o kesintisi bu kesintisi yok. Bu arada kart ile normal posta işlem yaptım. Gayet hızlı bi işlemdi. Yine mesaj geldi ve kalan bakiyeyi söyledi. Harcama kadar düştü yine. Harcama kesin işlem ücreti yok :)

Özetle param diyebilirim şu an için.
TC kimlik numarası üzerinden bir sıkıntı çıkar mı?

Kart alıyorsunuz, tabii ki TC numaranızı vereceksiniz. Kart üzerinden yasa dışı bir şey yapmayacağınız ne malum?

ATM'den para çekme olayı güzel. Bu karta bakayım ben.

Arkadaşlar bugün forumlarda gezinirken param kart diye bir şey gördüm. Üstelik bu kartın yükleme ücreti yokmuş. Her ATM'lerden para yüklüyor ve para çekebiliyormuşuz. Hemen başvura tıkladığım zaman benden TC, anne ve baba adı, cep telefon numarası vs. istiyor. Sizce bu kart güvenli midir?
Kartı aldım güvenli ama bazı troy desteklemeyen sitelerde geçmiyor. Örneğin: Turkcell.com

Teşekkürler peki İninal mi Param mi sizce ?
Size göre değişir eğer troy geçmeyen çok yerden alışveriş yapıyorsanız ininal daha iyi ama troy geçen n11 gibi siteler ve Türkiye içerisindeki pos cihazlarından alışveriş yapıyorsanız para çekme ve kesinti olmamasından param kart daha iyi.

Destek merkezine yazdım sitelerinden, karttaki parayı nasıl geri alabilirim diye. bankaların ATM'lerinden geri çekilebiliyomuş. Ama ATM'de işlem ücreti var. Benim anladığım akbankın atmsine gidip garanti kartla para çekmeye çalışınca aldıkları ücret gibi. 5 TL ve çektiğin tutarın %1'i kesiliyormuş. Bunu daha denemedim.

Şimdilik bu kadar. İnceledikçe bilgi veririm yine.

Artık 1 tl + %1.14 oldu para çekme kesintisi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı