Paramedik olarak yurt dışında çalışmak

Ardantres

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bir süredir bu konuyu araştırıyorum tam olarak bir kaynak bulamadım ancak, üniversitelerin att bölümünden mezun olup paramedik olarak; İzlanda, Polonya, Letonya vb. orta Avrupa'ya da kuzey Avrupa bölgelerinde çalışabilir miyim? Bilginiz varsa çok sevinirim henüz çalışmaya başlamadım sınavlara ona göre kendime bir plan kuracağım.

Denkliğinizi alırsanız ve yabancı dil gereksinimlerini karşılaşırsanız çalışabilirsiniz. Denkliği olan bölümler var mı bilmiyorum eğer varsa işiniz daha kolay.

Kuzenim yurt dışında kendisi Türkiye'de ne okuduysan bir önemi yok yurt dışında diyordu. ( doktor vs hariç) bende anestezi mezunuydum yapamazsın demişti. Doğruluğunu bilmiyorum.

Merhaba, bir süredir bu konuyu araştırıyorum tam olarak bir kaynak bulamadım ancak, üniversitelerin att bölümünden mezun olup paramedik olarak; İzlanda, Polonya, Letonya vb. orta Avrupa'ya da kuzey Avrupa bölgelerinde çalışabilir miyim? Bilginiz varsa çok sevinirim henüz çalışmaya başlamadım sınavlara ona göre kendime bir plan kuracağım.
Denklik alamazsın. O yüzden yapamazsın. Genel olarak Lisans bölümlerinden alıyorlar. Ama ihtiyaç var diye Almanya vs. lise mezunu hemşire, hasta bakıcıda alıyor ama ona göre yetkileri oluyor. Biraz daha kısıtlı görev tanımları vs. Eğer görev tanımlarının tam karşılığını almak istiyorsan en az Lisans mezunu olmalısın.

Denkliği sağlaman lazım. Zor ama imkansız değil. Almanya yanlış bilmiyorsam B2 dil istiyor. Saydığın ülkeleri tek tek hangi şartları istediğini bulman lazım

Geri
Yukarı