Paramı en verimli nasıl biriktiririm?

Ekran kartı için para biriktiriyorum, birkaç ay içinde almayı planlıyorum. Parama değer kaybettirmeden en verimli nasıl birikim yapabilirim? Diyelim şu an 2000 lira param var ve her ay 500 lira ekliyorum bunu nasıl değerlendirmeliyim?
Hırsızlık yaparak, faiz yiyerek, ihaleye fesat karıştırarak bu yöntemler en etkilileri. Faiz yemek genelde bankalara dini anlamda bile helal ama sana haram olduğundan pek önermiyorum. Hırsızlık yöntemi eskiden çok kolaydı şimdi mahalle bakkalı bile kamera takmış aldatıldığını düşünen adam bile evine gizli kamera takıyor. İhaleye fesat karıştırmak için siyasete bulaşman lazım.
Ankara yenimahalleye taşınıp sayısal loto oynarsan en etkili sermaye arttırımı şansın bu olur.

Şuan eldeki parayı tl olarak bekletmek en büyük yanlış hiç bir kazanç oluşmayacak altın bu sıra istikrarlı gidiyor altın düşünebilirsin, Euro Dolar bunlar biraz daha kısa vadeli yatırım olduğu için takip gerektirmekte ama param kalsın kenarda değerlensin dersen altın bencede.

Vadeli döviz yada altın hesabı öneririm. Faiz oranları çok düşük ama hiç yoktan iyidir.

2000 lira demişsin, geçen hafta örneğin dolar alsaydın, bugün kaç doların olurdu?
Bugün 2000 lira ile kaç dolar alabilirsin?

Keşke ekonomi düzelse, biz de maaşı euroyla almıyoruz ama herkes kendini kurtarmak zorunda

Yeni konular

Geri
Yukarı