Paramı dolar karşısında nasıl korurum?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Okulun bitmesine neredeyse 1 hafta kaldı ve hafta sonundan sonra bir kafede çalışmaya başlayacağım fakat dolar ve euro fiyatı gün geçtikçe yükseliyor. Ben de yazın çalışarak kazandığım paranın erimesinden ve emeğimin kaybolmasından çok korkuyorum :(. Amacım yeni bir PC veya Xbox One S almak fakat param dolar yüzünden erirse boşuna çalışmış olacağım. Paramı nasıl koruyabilirim? (17 yaşındayım)

Dolar karşısında korumanın en iyi yolu paranı dolara yatırmak.

Maaşı aldığım gibi dolara mı yatırayım hocam ;w; yani banka hesabı açıp her paramı yüklediğimde dolar olarak girilmesi gibi şeyler mesela bu tür tavsiyeler istiyorum. Bu iş gerçekten ciddi.

Doları iyi bir fiyattan alın. En risksizi KKM hesabı açmak. Onda da paranı en az 3 ay kilitliyorsun. Dolar, altın, euro alabilirsin. Paranı biriktirip motorsiklet alabilirsin sonra, ikinci el taşıtlar şu dönem dolardan çok değerleniyor.

Hangi kısmı? Anlamadım hocam.
Masraflarınızı kapsayan kısmı Türk Lirası'nda tutun gerisini Dolar'a yatırın demiştim hocam. Bunun nedeni alış/satış kuru arasındaki makastan etkilenmemek için.

Çünkü eğer hepsini baştan Dolar'a yatırıp masraflar geldiği zaman bir kısmını bozdurursanız alış/satış kuru arasındaki farktan etkilenirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı