Parayı hem çok hem de kısa sürede nasıl biriktirebilirim?

Market ve benzeri yerlere eğer sizi gönderiyorlar ve para üstü kalıyorsa o para üstlerini toplayın. 1-2₺ veyahut kuruş olması hiç fark etmez. O paraları sürekli biriktirin ve 10-20₺ falan olduğunda A101 gibi bir yere gidip parayı bütünleştirin. Aynı şekilde kendinize harcadığınız para miktarını sürekli kısın. Bunu yaparken aç kalmamaya veyahut susadığınızda su almama gibi şeylere girmeyin, sağlık her şeyden önce gelir. Hızlı olmasını istiyorsanız bir işe girip çalışmanız gerekiyor. Başka da bir yöntem yok aklıma gelen.

Bu bir kayıptır bence 9 Yılda 5 K nedir
Acındırma gibi olacak ama 5 kardeşiz babam asgari ücretli bir çalışan borçlar vs. Annem çalışamıyor sağlık durumundan dolayı okulda keşke 5 TL harçlık alsaydım da oraya 15K yazsaydım ama 1.5 TL alıyordum. Lise 2'de 3TL alıyorum yani biraz normal değil mi sizce de?

Hem hızlı ve çok para biriktirmem gerekiyor. Yardımcı olur musunuz?

Sana şöyle söyleyeyim eskiden günde 50 TL'ye çalışır. 30 TL'sini internet kafeye kalanını da arkadaşlarla buluşunca harcardım. Boşuna çalışırdım. Sosyal hayatıma 2 seneliğine ara verdim. Şimdi hayalimdeki bilgisayara kavuştum. 2-3 ay sonra da araba alacağım. Kısacası gelip geçici olan şeylere boş para harcamayın. Sadece çalışın. Şimdi arkadaşlarım bana hayatını yaşa niye o kadar çalışıyorsun diyor. Ben para değil, geleceğimi biriktiriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışabilirsin mesela ben halde çalışmışmıştım bir tanıdığın varsa kolayca girebilirsin günlük 150 200 TL arası alabilirsin.

Geri
Yukarı