Parayı Papara kartta biriktirmek sorun olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizin yaptığınız açıkça haram olan bir şeye helal demektir, yapmayın hocam gözünüzü seveyim.
İyi niyetinizden dolayı yazıyorsunuz biliyorum ama burası neyin helal neyin haram olduğunu tartışma yeri değil. Konu başlığı belli, sorulan soru belli. Herkesin kendi iradesi ve kendi tercihi.
İrademe güveniyorum hocam eğer dayanamazsam diye zaten internet alisverine kapatacağım kartı biriktirene kadar.
Öyle diyorsan sıkıntı yok ama yine de yanında nakit olsun ki elin hemen karta gitmesin.

Sizin yaptığınız açıkça haram olan bir şeye helal demektir, yapmayın hocam gözünüzü seveyim.
Sizin kimsenin maddiyat değerlendirmesini fason din alimi kisvesi altında ele almanıza yetkiniz yok. Dinde çan eğrisi de yok. Kendi sevaplarınız için çalışabilirsiniz ama konu "paranın değerlendirilmesi". Her şeye "dinimiz şöyle, böyle" diyerek gelmeyin ya. Cidden sıkıntınız yani.

Dinde yasaklanan bir şey için devirlerin geçmiş olması bir şeyi değiştirmiyor yattığın yerden, alın teri olmadan paranın değerlenmesi doğru değil.
İnsanlar burada "ben şunu yapacağım, dinen doğru mudur?" demediği sürece komik yorumlar sunmanıza gerek yoktur. Konu açık şekilde paranın ne ve nasıl şekilde korunacağıdır. Ben de paranın "legal" bir şekilde nasıl değerlendirileceğinden söz ettim. Tekrar ediyorum, burası fason din alimi olunacak yer değil.

Sorun olmaz herhalde. Ben sadece anlık harcamalar için kullanıyorum. Nedense para biriktirme veya hesapta para tutmak için pek güven vermiyor bana. Sadece payback artısı ve hızlı işlemlerden dolayı kullanıyorum.

O zaman hisse almak da haram, bitcoin veya altcoin almak da haram, mining de haram, altın almak da haram, döviz almak da haram. Bir konuya da din karıştırmayın arkadaş. Tartışmak isteyen İlyas Darıcı / 24#9045 gelsin discorddan sabaha kadar tartışalım. KONUYU KİRLETMEYİN.

İyi niyetinizden dolayı yazıyorsunuz biliyorum ama burası neyin helal neyin haram olduğunu tartışma yeri değil. Konu başlığı belli, sorulan soru belli. Herkesin kendi iradesi ve kendi tercihi.

Öyle diyorsan sıkıntı yok ama yine de yanında nakit olsun ki elin hemen karta gitmesin.

Ben sadece uyarımı yaptım diğer hocam da yanlış birşeyde ısrarcı olmaya devam etti 🤷.

Sitenin kurucusunun dini ile bu konuna ne alakası var ya, garipsiniz cidden.
Sorun olmaz herhalde. Ben sadece anlık harcamalar için kullanıyorum. Nedense para biriktirme veya hesapta para tutmak için pek güven vermiyor bana. Sadece payback artısı ve hızlı işlemlerden dolayı kullanıyorum.
Birçok kez uzun süreliğine Papara'da 100TL üstü para tuttum ve şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. İlk başta bende güvenmiyordum ama İninal değil Papara olunca insanın içi daha rahat oluyor. :D

Dinde yasaklanan bir şey için devirlerin geçmiş olması bir şeyi değiştirmiyor yattığın yerden, alın teri olmadan paranın değerlenmesi doğru değil

Benim gibi kriptoparadan yattığı yerde kazanan veya mining yapan ülkedeki yüzbinler;

cGhvdG9zL3JlZ2lzdGVyZWRfcGhvdG9zLzEwMTczLXlvcnVtbGFyaS1va3VtYXlhLWdlbGRpbSwtY2VraXJkZWstY2l0bG...jpg

İrademe güveniyorum hocam eğer dayanamazsam diye zaten internet alisverine kapatacağım kartı biriktirene kadar.

İnternet alışverişine kapat, ben senin yerinde olsam paramı çeker döviz alırdım. 300 TL $35 mı yapıyor atıyorum $50'lık biriktiğinde çeker alır odamda bir köşeye koyardım. Hem iradene sahip olamadığında git, bozdur, karta yatır hızlı olmayacağından temiz olurdu. Para değer de kaybetmez.

Bende 1 haftadır biriktirip Papara'ya yatırmaya çalışıyorum bir sorun çıkmaz herhalde niye çıksın.

Hocam özetle papara güvenlidir. Her ay düzenli olarak maaşımı Papara üzerinden almaktayım, 1 kuruşuna zeval gelmedi. Gelirim 5-8.000₺ arası değişmekte (aylık prime göre). Zaman zaman paraya 1-2 ay dokunmadığım bile oluyor. Papara'nın ücret kesmesi için ATM'den 500₺ üzeri çekim yapmaya çalışman, 5 farklı kişiden transfer alman vs.vs. gerekir, transfer olayında da kesim gönderilen paradan yapılır.

• Beğen
İfadeler: WTC
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı