Parça parça bilgisayar toplama

Sheep

Hectopat
Bilgisayar toplamayı düşünüyorum ve parça parça almayı düşünüyorum. Bu sebeple hangi parçaları önce almalıyım? Fiyatı uygun olacak, bu yüzden bazı parçaları ikinci el alabilirim. Hangi parçalar ikinci el alınabilir ve önce hangi parçaları almalıyım?

Hocam oyun için olacak ama bütçeyi belirtmelik bir durum yok sizden sadece hangi parçalar önce alınmalı ve hangileri ikinci el alınabilir onu sormak istedim.

Hocam oyun için olacak ama bütçeyi belirtmelik bir durum yok sizden sadece hangi parçalar önce alınmalı ve hangileri ikinci el alınabilir onu sormak istedim.
Ekran kartı önce alınmalı bence. Aslına bakarsanız PSU dışındaki tüm parçaları ikinci el alabilirsiniz fakat hor kullanılmamış olduklarına emin olursanız.

Ekran kartı önce alınmalı bence. Aslına bakarsanız PSU dışındaki tüm parçaları ikinci el alabilirsiniz fakat hor kullanılmamış olduklarına emin olursanız.

Hocam ekran kartını sona bırakmak istedim ben. Yani önce işlemci ve diğer parçalar sonra ona uygun ekran kartı gibi gibi...
PSU,HDD,SSD ve Anakart sıfır alınmalı.
Hocam işlemci ve ekran kartı ikinci el alınsa sıkıntı olmaz değil mi?

Ben de zamanında parça parça sistem toplamıştım. Sırasıyla anakart, RAM, işlemci, ekran kartı, SSD, kasa ve PSU almıştım. RAM, işlemci ve ekran kartını ikinci el alabilirsiniz, daha mantıklı olacaktır. Aslına bakarsanız sıra pek önemli değil. Hangi ürünleri ikinci el alacağınıza karar verip almak istediğiniz ürünü piyasa fiyatının altında bulduğunuzda alın. Düşüncemde işlemci almayı ön planda tutmuştum ama RAM'i ucuza bulunca onu almıştım.

Geri
Yukarı