Parçalara virüs bulaştığı nasıl anlaşılır?

arasmaras

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI RTX3060 12GB
RYZEN5 5600
32GB RAM
MSI A520
MSI 550W
BIOS veya sistemimdeki parçalara BTC veya mining virüsünün kesin olarak bulaşıp bulamadığını nasıl anlarım? 3060 gibi parçalar falan var parçalarda daha hızlı performans ve ömür kaybı yaşamasını istemiyorum. Nasıl anlarım?

Hocam donanıma virüs bulaşması mümkün değil. Eskiden sanırım BİOS'a bulaşan virüs vardı ama yeni teknoloji ile neredeyse imkansız hale geldi. Onun haricinde ki donanımlara bulaşmaz bildiğim kadarıyla.

Donanıma virüs bulaşıyor mi yoksa benmi bazı şeyleri kaçırdım?🤔

Hocam donanıma virüs bulaşması mümkün değil. Eskiden sanırım BIOS'a bulaşan virüs vardı ama yeni teknoloji ile neredeyse imkansız hale geldi. Onun haricinde ki donanımlara bulaşmaz bildiğim kadarıyla.

İçim rahatladı bulaşmadığını anlayınca. Teşekkür ederim cevaplar için.

BIOS veya sistemimdeki parçalara BTC veya mining virüsünün kesin olarak bulaşıp bulamadığını nasıl anlarım? 3060 gibi parçalar falan var parçalarda daha hızlı performans ve ömür kaybı yaşamasını istemiyorum. Nasıl anlarım?
Hocam donanıma bulaşmaz ama PC ye bulaşır virüs. Malwarebytes indirip taratın bu kadar şüphe ediyorsanız.

Donanımı yazılımdan bağımsız etkileyebilen bir elin parmağından az virüs var. İçiniz rahat olsun, Kaspersky gibi doğru dürüst güvenlik uygulamanız varsa hiçbir şey olmaz.

Donanımı yazılımdan bağımsız etkileyebilen bir elin parmağından az virüs var. İçiniz rahat olsun, Kaspersky gibi doğru dürüst güvenlik uygulamanız varsa hiçbir şey olmaz.

USB ile format attım bilgisayara ama donanım aklımda kaldı bir şey olmuş mudur diye.

Hocam donanıma bulaşmaz ama PC'ye bulaşır virüs. Malwarebytes indirip taratın bu kadar şüphe ediyorsanız.

Malwarebytes donanıma bir şey olup olmadığını gösteriyor mu?

USB ile format attım bilgisayara ama donanım aklımda kaldı bir şey olmuş mudur diye.

Malwarebytes donanıma bir şey olup olmadığını gösteriyor mu?
Hocam donanıma nasıl virüs bulaşıyor anlatır mısınız? Ben bilmiyorum da. Bulaşırsa SSD ye bulaşır virus ve türüne göre ekran kartı ve işlemciyi de etkiler. Eğer donanımlarda bir sıkıntı (virüs değil) olduğunu düşünüyorsanız her biri için test programları var. Onları indirip kontrol edebilirsiniz.

Geri
Yukarı