Pardus 17.4 Yayımlandı!

defacton

Hectopat
Daha fazla  
TÜBİTAK ULAKBİM tarafından geliştirilmeye devam edilen Pardus’un 17.4 sürümü yayınlandı.
Pardus’un son sürümü 300’den fazla paket için iyileştirme, kararlılık ve güvenlik güncellemelerini içermektedir. Kullanıcıların en çok kullandığı uygulamaların sürümleri öncelikle Firefox 60.3.0’a, Thunderbird 60.2.1’e, VLC 3.0.3’e, Libreoffice 6.1.3’e yükseltildi. Ayrıca, 17.4 yalın/sunucu sürümünde önceki sürümlerden farklı olarak openssh-server paketi sistemde kurulu olarak gelmektedir. Bu sayede sistem yöneticilerinin “Ansible” gibi “Provisioning” araçlarını kurulumdan itibaren kullanabilmesine olanak sağlandı.
Yapılan değişiklikleri yüklemek için Pardus 17 yüklü sisteminizi güncel tutmanız yeterlidir.
dvd.png
Pardus 17.4-XFCE ISO Kurulum İmajı
dvd.png
Pardus 17.4-DDE ISO Kurulum İmajı
cd.png
Pardus 17.4 Sunucu ISO Kurulum İmajı
bookmark_tabs.png
Pardus 17.4 Sürüm Notları 2
orange_book.png
Pardus 17.4 Kurulum Kılavuzu
calendar.png
Pardus Sürüm Yönetimi Takvimi

Not: Pardus 17, 17.1, 17.2 ve 17.3 yüklü sistemleri Pardus 17.4’e yükseltmek için aşağıdaki komutlar ile güncellemeniz yeterli olacaktır. Tekrar indirip kurulum yapmanıza gerek yoktur.

sudo apt-get update sudo apt-get dist-upgrade

Bir ara Linux dünyasına dalasım var ama korkuyorum :) Umarım Pardus gelişmeye devam eder.

Exe dosyalarını ve Steam'deki oyunları açsa geçerimde :/

Steam'deki birçok oyunu Pardus'da Steam üzerinden oynayabilirsiniz. Pardus'a Steam kurmak için tek yapmanız gereken Pardus Store'ra girip Steam'i bulup kur tusuna basmak.

Pardus'da Wine programı aracılığıyla exe dosyaları calismaktadir ben bu şekilde League of Legend oynuyorum. Ama her exe uzantisini başarılı olarak calistirmaz tabii gelisme sürecinde Wine.

Steamdeki birçok oyunu pardusda steam üzerinden oynayabilirsiniz. Pardusa steam kurmak için tek yapmanız gereken pardus store'ra girip steami bulup kur tusuna basmak.

Pardusda wine programı aracılığıyla exe dosyaları calismaktadir ben bu şekilde league of legend oynuyorum. Ama her exe uzantisini başarılı olarak calistirmaz tabi gelisme sürecinde wine
WMWare'ye kurup deneyeyim teşekkür ederim.

Steam'deki birçok oyunu Pardus'da Steam üzerinden oynayabilirsiniz. Pardus'a Steam kurmak için tek yapmanız gereken Pardus Store'ra girip Steam'i bulup kur tusuna basmak.

Pardus'da Wine programı aracılığıyla exe dosyaları calismaktadir ben bu şekilde League of Legend oynuyorum. Ama her exe uzantisini başarılı olarak calistirmaz tabii gelisme sürecinde Wine

Konuyu hortlatmak olacak ama özür dilerim League of Legend Linux desteği var :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı