Pardus 19.4 Kuran Var mı?

Pardus'un akıllı tahtalarda olmama sebebi bazı okulların dışarıdan kaynak kitap kullanması.
Alakası yok. Dışarıdan kullanılan kaynaklar zaten Windows destekli oluyor. Tahtalarda Windows da Pardus da kurulu oluyor.

Kullanan okul sayısı da ülkede 3 falan herhalde. 5 yıllık lise hayatımda o Pardus'u açan tek kişi bendim. Bilgisayar hocası bile açmıyordu.

Alakası yok. Dışarıdan kullanılan kaynaklar zaten Windows destekli oluyor. Tahtalarda Windows da Pardus da kurulu oluyor.

Kullanan okul sayısı da ülkede 3 falan herhalde. 5 yıllık lise hayatımda o Pardus'u açan tek kişi bendim. Bilgisayar hocası bile açmıyordu.
Açıkçası bizde de tek açan bendim (sadece bir sınıfta vardı) :D.
Ek olarak hocaların bunu öğrenmeye kalkışacaklarını hiç düşünmüyorum.
Aramızda bilgisayar kapatamayan hocalar var.

Ben hala Pardus'un o tahtalarda neden kurulu olduğunu çözemedim. Hani insan bir açar bakar sırf merakından. Üzerinden kaç yıl geçti benden başka açan yoktur yani o kadar eminim.

Ben hala Pardus'un o tahtalarda neden kurulu olduğunu çözemedim. Hani insan bir açar bakar sırf merakından. Üzerinden kaç yıl geçti benden başka açan yoktur yani o kadar eminim.
Teknopat ahalisi dışında açanı yok.
Çünkü korkuyorlar ve üşengeçler.
Öğretmenler de rahatını bozmak istemiyor.

Sıkıntımız bu işte, rahatlık aramak dışında bir şey yapmıyoruz. Üzücü.
Ücretli öğretmenlik yaptığım bir okulun sınıfında Windows çökünce Bilgisayar hocası uğraşmamış Pardus'u başa almış direk boot menüsünde bunu kullanın bu daha iyi demiş. 🙂 Ben İngilizce öğretmeni olduğum için haliyle tahtayı çok kullanıyordum. Gayet sorunsuz ve daha hızlı bir şekilde kullandım. Zaten bir hayli aşinaydım Linux'a ama bilmeyen de kullanırdı yani. Bence o tahtalarda Windows tamamen iptal edilmeli çünkü hep virüsleniyorlar. Birde eskidiler artık ben lisedeyken bile vardılar. Pardus yada hafif başka bir Linux daha iyi bence o tahtalar için çünkü daha hızlı çalışıyorlar eski sistemlerde. Virüs de kapmaz hem. 🙂

Pardus, bir de bunun yanında Arch tabanlı dağıtım kurulmalı, en az iki rehber yapılırsa güzel olur.

Ücretli öğretmenlik yaptığım bir okulun sınıfında Windows çökünce bilgisayar hocası uğraşmamış Pardus'u başa almış direk Boot menüsünde bunu kullanın bu daha iyi demiş. 🙂 Ben İngilizce öğretmeni olduğum için haliyle tahtayı çok kullanıyordum. Gayet sorunsuz ve daha hızlı bir şekilde kullandım. Zaten bir hayli aşinaydım Linux'a ama bilmeyen de kullanırdı yani. Bence o tahtalarda Windows tamamen iptal edilmeli çünkü hep virüsleniyorlar. Bir de eskidiler artık ben lisedeyken bile vardılar. Pardus ya da hafif başka bir Linux daha iyi bence o tahtalar için çünkü daha hızlı çalışıyorlar eski sistemlerde. Virüs de kapmaz hem. 🙂

Yani kimseye gidin Arch tabanlı sistem öğrenin demiyoruz. Pardus işte 2 kere tıkla açılıyor her şey.😂

Geri
Yukarı