Pardus durdu mu?

Şu ana kadar gördüğüm en stabillikten uzak Linux bir de Debian kullanıyor bu daha da acınası bir durum.
Bu Linux Türkiye'nin gururu değil hatta bir rezilliği.
Anlayamıyorum bunu yapanları ne yaptınız da en stabil Linux'u bu kadar yavaşlattınız?
Şimdi sadece bunu deneyip çok iyi diyenler de çıkar şunu belirteyim şu ana kadar 150 tane Linux dağıtımı denedim. ;)
Tonla da masaüstü ortamı.
@JahOver98
Bunu ancak atroll diyen insan der. Ne stabiliteden uzak? 4GB RAM PC'de 645 MB civarı Ram kullanıyor?

Windows'tan hızlıysa, stabildir. Ve göz boyama, hiçbir linux o kadar az ram yemez.
Doğru fakat ben diğer Linux'lar ile kıyasladım. :)
Pardus'u savunuyorsanız karar sizin bir de şu Linux'u deneyin ağzınız açık kalır.
https://cdimage.debian.org/cdimage/...rid/debian-live-10.4.0-amd64-lxqt+nonfree.iso
(Debian Non-Free LXQT 64 bit.)

(LXDE masaüstü ortamını kullanıyorum isterseniz inceleyin.)

Eskiden de KDE Plasma kullanırdım 400 MB RAM harcayan tema:
Screenshot_20200422_231530.png

Hala fikriniz aynı ise sadece şunu diyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Daha az RAM kullanan dağıtımlar bile var. Kurumsallaştırıp GUI paket yöneticisi ekleyeceğiz diye bozmuşlar güzelim Debian'ı.
Çok haklısınız ben de şaşırıyorum yapılmasını gerekenler şu kadar:
1. Debian üzerine bir masaüstü ortamı kur.
2. Hoş görünen bir tema yükle.
3. Gerekli olmayan uygulamaları sil.
4. Gerekli olan uygulamaları yükle.
Bu kadar sonra ISO dosyası yap paylaş artık ne yaptılarsa caanım Debian'ıma.

"Windows'tan hızlıysa stabildir."
Tamam.
Ama cidden haklı değil mi? Sonuçta Windows'dan hızlıysa stabildir. (!)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hadi neyse gereksiz yere Sosyal'in sunucularını bu kullanıcı için yormaya değmez.

Ama cidden haklı değil mi? Sonuçta Windows'dan hızlıysa stabildir. (!)
Hadi neyse gereksiz yere Sosyal'in sunucularını bu kullanıcı için yormaya değmez.
Öncelikle stabilliğin anlamını öğretmek gerek.

Geri
Yukarı