Pardus ile şifreli bilgisayarı açma

Bootable özelliği gitmeyebiliyor böylece bilgisayarı USB bellek takılı ise ondan boot etmeye çalışıyor. Benim dediğim daha mantıklı.

Dediğiniz ile pek karşılaşmadım hiç. Genelde bilgisayar açıkken flash belleği takıp çıkarıyorum hiç fark etmedim. Ama genel olarak Windows üzerinden boot etmeye çalışır çoğu sistemler. Ama dediğiniz doğru olabilir çünkü aklıma yattı mantığınız.

Eğer kullanıcı diskine BitLocker kurmadıysa USB'ye Pardus veya herhangi bir Linux dağıtımı yazdırıp erişebilirsiniz.
Uras benlioğlu'nun can değer ile bir videosu vardı bu konu hakkında.

Evet bende oradan gördüm.
@Sır_ındo_scarf @404631 4 GB USB yeterli mi Pardus için?

Yetebilir. Linux dağıtımları genelde düşük boyutlu oluyor. Hemen araştırıp geliyorum.

8+ GB gerekiyor diyor ama zaten ISO'su 2.3 GB.

Yetebilir. Linux dağıtımları genelde düşük boyutlu oluyor. Hemen araştırıp geliyorum.

Araştırdım Pardus 21.0 Xfce sürümü 2.3GB yer kaplıyor. Haliyle sığar.

Öncelikle yardımcı olduğun için size ve diğer arkadaşlara çok teşekkür ederim iyi akşamlar.

4 GB yeter. Yalnız kalıcı bölüm diye bir seçenek gelecek ISO'yu seçince orası 0 kalsın.

1639856260515.png

Buna bir bakar mısınız @404631 @SIRINDOSCARF

Doğru gözüküyor. Sonrasında bir uyarı çıkacak geri kalan dosyalar sonradan yüklenecek olarak seçileceği şekilde onay verirsiniz. Bu ayar çok fazla ilgilendirmiyor.

Bunu bildiğimden önceden yazmaya çalıştım yetişemedim. Evet diyerek yazdırın.

Doğru gözüküyor. Sonrasında bir uyarı çıkacak geri kalan dosyalar sonradan yüklenecek olarak seçileceği şekilde onay verirsiniz. Bu ayar çok fazla ilgilendirmiyor.

Bunu bildiğimden önceden yazmaya çalıştım yetişemedim. Evet diyerek yazdırın.

Hocam Türkçe dedi ilk başta ondan sonra kur mur öyle bir şey dedi Shift spamlayınca direk o ekran açıldı.
1639857232341.png

Böyle bir şey gelmesi lazım değil mi?

Geri
Yukarı