Pardus kurulumda USB'yi görmüyor

DenizAras

Hectopat
Daha fazla  
İyi sosyaller. Pardus'u test etmek amaçlı USB'ye Rufus ile yazdırdım. Boot menüsünden USB'yi seçip başarılı şekilde masaüstüne ulaştım.
Masaüstünde bulunan Pardus yükle uygulamasına tıkladım disk seçme kısmında kendi SSD mi gördü fakat ben USB belleğin içine kurmak istiyorum bu mumkün mü?
Dual boot istemiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoda 14:50'deki ekranda USB seçmek istiyorum.

Hocam zaten Live olarak USB üzerinden çalıştırıyorsunuz kurmanız mümkün değil.
D Diskine kurabilirsiniz. DualBoot olarak.

İlk önce Windows'a geri dönüp D Diskini veya D Diskiniz varsa E Diskini oluşturabilirsiniz.
100GB ve üzeri vermenizi tavsiye ederim. Sonra USB'den Pardus'u başlatın, Disk seçimi bölümünden yeni oluşturduğunuz bölümü seçin ve kuruluma başlayın.

Kurduktan sonra bilgisayar her açılışta, Windows 7 mi Pardus mu diye soracaktır. Başlatmak istediğiniz işletim sistemini her seferinde seçersiniz.

Biliyorum hocam 30 GB yeterli olur mu sadece göz gezdirmek amacı ile zaten kuracağım.
Hocam 30GB yeter artar bile, ben günlük olarak kullanırsınız diye 100 dedim, yoksa sitesinde 8GB üstü yeterli olur yazıyor.
1679594884557.png

Kurduktan sonra bilgisayar her açılışta, Windows 7 mi Pardus mu diye soracaktır. Başlatmak istediğiniz işletim sistemini her seferinde seçersiniz.

Hocam 30GB yeter artar bile, ben günlük olarak kullanırsınız diye 100 dedim, yoksa sitesinde 8 GB üstü yeterli olur yazıyor.
Eki Görüntüle 1712180

Hocam sağ olun da bir şey soracaktım herhangi bir Windows dosya bozulması olmaz değil mi?

İyi sosyaller. Pardus'u test etmek amaçlı USB'ye Rufus ile yazdırdım. Boot menüsünden USB'yi seçip başarılı şekilde masaüstüne ulaştım.
Masaüstünde bulunan Pardus yükle uygulamasına tıkladım disk seçme kısmında kendi SSD mi gördü fakat ben USB belleğin içine kurmak istiyorum bu mumkün mü?
Dual boot istemiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoda 14:50'deki ekranda USB seçmek istiyorum.

Live ISO'yu yazdığınız USB'ye işletim sistemini yazmanız bildiğim kadarıyla mümkün değil.

Live ISO'yu yazdığınız USB'ye işletim sistemini yazmanız bildiğim kadarıyla mümkün değil.

Ek olarak Linux'a yeni geçecekseniz Pardus doğru bir seçim olmayabilir.

Xubuntu mantıklı mı hocam? Ya da siz ne önerirsiniz?

Xubuntu'nun Xfce kullanması dışında Ubuntu'dan bir farkı var mı bilmiyorum. Linux Mint kullanmıştım ben Ubuntu tarafında ve daha memnun kaldım diyebilirim. Keza daha sonrasında KDE için Kubuntu ve KDE Neon deneyimlemiştim ve boot süreleri çok uzundu. Ama Ubuntu tabanlı dağıtımların neredeyse hepsi son kullanıcıyı önemseyen dağıtımlar olduğu için deneyim açısından hiçbiri son kullanıcıyı yarı yolda bırakmaz diye düşünüyorum. Onun haricinde Fedora tarafına bakabilirsiniz o da güzel bir dağıtım ama sürücü yöneticisi yok diye biliyorum. O yüzden NVIDIA GPU kullanıyorsanız sürücü kurmak sizi biraz zorlayabilir. Onun da boot süreleri uzundu. Debian tarafında tatmin edici boot sürelerini bir Mint'ten bir de MX'den alabilmiştim diye hatırlıyorum.

Eğer daha özgür ama sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz olan bir deneyim isterseniz de endeavouros/archlinux öneririm. LTS kernel ile olası problemleri en aza indirirsiniz ve pamac-GUI ile de AUR repolarını grafik arayüzü ile kullanabilirsiniz.

AUR ne derseniz Linux dağıtımları arasındaki en geniş repodur ve birçok başka dağıtıma ait paketinde derlenmiş hallerini bünyesinde barındırır. Lakin kullanıcılar tarafından derlendiği ve pek bir test sürecinden geçmediği için her sistemde sağlıklı sonuçlar vermeyebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı