Pardus'a geçilmeli mi?

Peki PISI ile Pardus arasında seçim yapacağım. Arayüz olarak hangisi bana daha çok uyuyor diye yardımlarınız için teşekkür ederim. Son olarak Dualboot mu kullanayım yoksa sadece PISI mi kurayım?
Oyun oynamıyorsanız Pisi kurun. Zaten Dual Boot yaptıktan sonra Linux kullanmanın ne anlamı var ki?

Eninde sonunda (tabii ki benim etkim de muhakkak vardır) ya boot etmez hale, ya da kullandığım uygulamalar (chrome gibi) çalışmamaya, çökmeye başlıyor. Sorun çözüm adımları konusunda çok iyi olmadığım için eninde sonunda ya tamamen kaldırmak ya da sıfırdan kurmak zorunda kalıyorum.

Şu an güncel olarak kullandığım cihaza kurulum hiç denemedim. Cihaz donanımıyla ilgili de stabilitenin veya en azından sürücülerin desteklenip desteklenmemesinin bir alakası var mı onu da bilemiyorum.

Şu an kullandığım cihazım:

Dell Latitude 5420
Bunlar normal seyler degil hocam. Ya cihazda sorun var. Ya da birseyler yanlis.

Bunlar normal seyler degil hocam. Ya cihazda sorun var. Ya da birseyler yanlis.
Açıkcası şu an kullandığım güncel cihazda hiç denemedim. Yeni bir sistem ve sistemsel arıza olasılığı sıfıra yakın durumda.

Özetle sizce stabilite açısından en iyi dağıtım hangisi? Bir şans daha vermek istiyorum kendime.

Açıkcası şu an kullandığım güncel cihazda hiç denemedim. Yeni bir sistem ve sistemsel arıza olasılığı sıfıra yakın durumda.

Özetle sizce stabilite açısından en iyi dağıtım hangisi? Bir şans daha vermek istiyorum kendime.
Sistem gayet iyi gorunuyor. Kubuntu, Linux Mint, Zorin OS, EndeavourOS olabilir.

Oyunları dediğim gibi Xbox'tan oynuyorum PISI'nin arayüzünü de beğendim ancak aralarındaki farkları anlatırsanız sevinirim.
Dualboot'ta Windows'a erisebileceksin sadece. Onun disinda birsey yok.

Sistem gayet iyi gorunuyor. Kubuntu, Linux Mint, Zorin OS, EndeavourOS olabilir.

Dualboot'ta Windows'a erisebileceksin sadece. Onun disinda birsey yok.
Son sorum;

Bu konuda sosyalde de bir çok konu var ancak maalesef fikir birliği sağlanabilen bir konu değil.

Sorum: Takas alanı şart mıdır? Şart ise 16 GB RAM için minimum ve optimum ne kadar olmalıdır?

Geri
Yukarı