Pardus'taki Wine uygulamasına paket kurulmuyor

d4rk0gr33n

Centipat
Daha fazla  
Selam dostlar! yeni bir sorum var; fark ettim de bu soru tabii ki eskiyecek, yeni bir soru olmaktan çıkacak ve tabii ki yine geçmişe bakıp depresyona gireceğim... Her neyse soruma geçelim :D

(Öncelikle, büyük harfler kısaltmaları veya uzantıları, ünlem ise bağırmaktan daha çok tatlı duyguları abartmaya yönelik gösterme için koyulmuştur mesela tiz sesli heyecandan ölecekmiş gibi konuşmak :))

Daha önceki attığım soruda absürt bir olayı anlatmıştım, o olayla bağlı olarak artık Pardus'a geçtim. Fakat Pardus'tayken yine Windows gibi EXE dosyalarını kurmam gerektiğini fark ettim ve sanal bilgisayar yerine Wine kullanabileceğimi keşfettim. Öncelikle Wine'nı öğrendim, wine32-wine64 ve winetricks gibi şeyleri (aslında sadece bunları). Windows XP gibi görünen arayüzleri vardı özellikle Explorer. Bundan kurtulmam lazımdı çünkü Wİndows XP pek iş görmezdi. Winetricks ile font vs indirdim fakat değişmedi ayrıca bir sorun vardı! sürekli "işletim sisteminiz 64 bit ve siz 32 bit paket kuruyorsunuz!" gibi uyarılar veriyor, çoğu paketi bulamıyor ve "tekrar deneyin (winetricks sha1sum mismatch rename and try again)" gibi bir mesajla sonlandırıyordu. Mount&Blade Warband, Roblox, Visual Studio ve daha nice EXE launcher olarak tasarlanan yazılımları sanal bilgisayar kullanmadan nasıl açabilirim veya Wine'da bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleme:
Lutris sadece Launcher görevi görüyor ve exe dosyalarıyla yine pek alakası yok yani varsa ben keşfedemedim yine wine'a bağlanıyor :(
Lutris çeşitli Wine kurulumlarını destekliyor yanlış değilsem. Yani birden fazla Wine sürümüyle çalışabiliyorsun. Bu da her ihtiyacı olan oyun ve uygulama için farklı Wine konfigürasyonları kullanabilmek anlamına geliyor.

Lutris çeşitli Wine kurulumlarını destekliyor yanlış değilsem. Yani birden fazla Wine sürümüyle çalışabiliyorsun. Bu da her ihtiyacı olan oyun ve uygulama için farklı Wine konfigürasyonları kullanabilmek anlamına geliyor.
Anladım fakat yine Wine demek oluyor, yine paket hataları demek oluyor...

Geri
Yukarı