Parmağıma çivi girdi sıkıntı olur mu?

Makaleler
1
Yer
Afyonkarahisar
Selamlar!

Bugün okulda arkadaşlarla takılırken küçücük bir taş parçasına takılıp yere düştüm ve şansıma düştüğüm yerde elimle kendime denge sağlayacağım derken parmağıma bir çivi battı. Çiviyi çıkartıp pansuman (parmağımı yakan mor/siyah karışımı bir sıvı sürdüler.) Falan yaptılar ve yara bandı yapıştırıp eve gönderdiler. Akşam yaraya bakmak için elimi açtığımda yaranın iç kısmı mor/kırmızı rengine bürünmüştü ve parmağımın o kısmı bembeyaz kalmıştı sanırım yara bandından dolayı. Tetanos aşım mevcut bir sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar!

Bugün okulda arkadaşlarla takılırken küçücük bir taş parçasına takılıp yere düştüm ve şansıma düştüğüm yerde elimle kendime denge sağlayacağım derken parmağıma bir çivi battı. Çiviyi çıkartıp pansuman (parmağımı yakan mor/siyah karışımı bir sıvı sürdüler.) Falan yaptılar ve yara bandı yapıştırıp eve gönderdiler. Akşam yaraya bakmak için elimi açtığımda yaranın iç kısmı mor/kırmızı rengine bürünmüştü ve parmağımın o kısmı bembeyaz kalmıştı sanırım yara bandından dolayı. Tetanos aşım mevcut bir sıkıntı olur mu?

En kötü keserler aga np :D

Selamlar!

Tetanoz aşısı yaptır.
İlkokula giderken ayak parmağıma çivi girmişti,acımıyor diye aileme söylemedim sonradan çok çektim.Şuan hâlâ parmağım şiş ve katlayamıyorum parmağımı bu şekilde kaldı yani.

Eğer tetani kaptıysam tedavi yöntemleri bulunuyor, parmak kesmek nereden geldi aklınıza.

Tetanos aşısı yaptır.
İlkokula giderken ayak parmağıma çivi girmişti, acımıyor diye aileme söylemedim sonradan çok çektim. Şu an hâlâ parmağım şiş ve katlayamıyorum parmağımı bu şekilde kaldı yani.

Benim parmağım şiş değil, derisi gözükmüyor. İçini görebiliyorum parmağın küçücük yaradan.

Sen böyle dalga geçeceğine 7. sınıf derslerini çalış en iyisi. 😉 Onu yapmaktan acizsen (ki %90 öylesin) git animeni izle. Anime seven arkadaşlar yanlış anlamasın animeye karşı bir şey söylemek istemedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı