Parmağımı hareket ettirirken acıyor

Aynısı bende de var ama benim sorunum çenemde. Doktora gittiğimde ise bunun kalıcı olduğunu ve bununla yaşamam gerektiğini söyledi. Ağzımı açıyorum böyle çenem kasılıyor, ama o kasılmaya rağmen ağzımı zorlayıp açmaya devam edersem tık diye bir ses geliyor bu saçın faul tarafında ki eklemlerden, ağzımı kapatırken aynı şekilde gene ses geliyor. Çok sıkıntılı bir durum bazen çenem kitleniyor.
Bruksizm var mı sizde ? Diş eksikliğiniz var mı ? Aslında tam olarak net sonuç vermemekle birlikte bazı tedavi yöntemleri mevcut eklem rahatsızlığında.

Bruksizm var mı sizde ? Diş eksikliğiniz var mı ? Aslında tam olarak net sonuç vermemekle birlikte bazı tedavi yöntemleri mevcut eklem rahatsızlığında.
Bruksizm var mı yok mu bilmiyorum. Diş eksikliğim var ama bu sorun 2017 yılından beri devam ediyor, ben dişimi 2018'in Temmuz ayında kaybettim. Yani doktor bana sadece ''İleride cerrahi bir operasyonla diskler yerine konulabilir ama genelde bu ameliyatın başarı şansı düşüktür'' dedi. Ben genede tüm şansımı deneyeceğim ileride. Bu yaşadığım şeyin aynısı babamda varmış onun ki kendiliğinden geçmiş, ayrıca babannemde de bu sorun varmış şaşırdım. Böyle saçma bir sorun genetik olabilir mi ki?
Aynısı 1 sene boyunca benim başıma da gelmişti. Fakat 3 senedir bir problem yok.
Ben 3 yıldır bununla yaşıyorum. Aynı şey babamda da olmuş ama kendiliğinden geçmiş, ve şu anda bunu babannemde yaşıyormuş kendi söyledi tesadüfen.

Evet çünkü ağzımı her açıp kapattığımda oluyor bu. Son 3 yıldır bununla yaşıyorum ne yazık ki. Ağzımı çok açtığım durumlarda yani esneme gibi veya elma ısırırken felan yukarıda yazdığım gibi kasılmalar oluşuyor. Doktor bana eklemlerde ki disklerin olması gerektiği yerden kaydığını, o tık sesi geldiğinde ise olması gerektikleri yere oturduklarını söylemişti ve bu ne yazık ki kalıcı. Geç olmadan doktora gidin bence.

İyi akşamlar.

Bu şekilde bir açıklama yapıp, bu durumun kalıcı olduğunu söyleyen doktorun TIP diplomasından şüphe duyarım. Bir çok kişide mevcut olan Temporomandibular Eklem problemlerinin çözümü mevcut. Öncelik olarak iyi bir Ortodontist'e gözükmenizi öneririm. Ortodontist, çene cerrahı ve fizyoterapist konsültasyonunda planlanan bir tedavi programını ardından eminim ki sağlığınıza kavuşacaksınız. Bu konuda daha fazla bilgi almak istersen yardımcı olabilirim.

İyi akşamlar.

Bu şekilde bir açıklama yapıp, bu durumun kalıcı olduğunu söyleyen doktorun TIP diplomasından şüphe duyarım. Bir çok kişide mevcut olan Temporomandibular Eklem problemlerinin çözümü mevcut. Öncelik olarak iyi bir Ortodontist'e gözükmenizi öneririm. Ortodontist, çene cerrahı ve fizyoterapist konsültasyonunda planlanan bir tedavi programını ardından eminim ki sağlığınıza kavuşacaksınız. Bu konuda daha fazla bilgi almak istersen yardımcı olabilirim.
Gittiğim yer çapa tıp fakültesiydi, belki stajyerlerden biri denk gelmiştir bilemiyorum. Tek bir doktora bağlı kalmam zaten tabii. Benim bir dişim yok, diş kaybı yaşama sebebim hatalı dolguydu. İstanbulda ki Çapa Tıp Fakültesi ise gerçekten çok iyi olduğu için oradan başka bir yere diş yaptırmaya gitmiyorum, daha önce gittik 1 dişimizden olduk. Dişim çok ağrıyor diyorum doktor diyor ''Dolgu uyum sağlayamıyor, bir kaç güne geçer'' öbürü film çekip ''Psikolojik'' diyor, çapaya geldim film çektiler ve bana ''Diş kökleri iltihap dolmuş, acilen çekmemiz lazım'' diyorlar tanıyı koyarak. O kökleri iltihap olan dişimide özel hastanede yaptırmıştım gencecik yaşımda 1 dişimden oldum hakkım haram olsun. Diğer hastanelere güvenim kalmadığı için artık buraya gidiyordum burasıda deprem oldu diye kapandı. İşte doktor sadece cerrahi bir operasyondan bahsetti ama başarı şansı düşük dedi. Bu yaz ayında dediğiniz gibi farklı doktorlara görüneceğim elbette, bir ömür bununla yaşamak istemiyorum. Sabahları istisnasız çenem hep kitleniyor zaten çok kötü bir şey bu ya.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı