Parola ve Şifre Güvenliği

Hepsi ezberimde. Çok fazla hesabım yok zaten, çok fazla hesap açmayı sevmiyorum. Gizlilik önemlidir. Windows not defterine güvenemem kusura bakma. 🙂

Selam dostlar. Sorum çok basit olacak. Şifrelerinizi nerede saklamayı tercih ediyorsunuz? Bir program kullanmak değil de kendi yöntemlerinizle nerede saklıyorsunuz? Çok fazla kayıt olduğum site var dolayısıyla hepsini bir yerde toplamam lazım. Güvenli bir yer olması lazım. Benim taktiğim Windows not defterine anımsatacak şekilde yazmaktı. Örneğin: Technopat123 ise T*****p*t1** şeklinde. Güvenli olur mu olmaz mı bilmiyorum. Ama aklıma bundan mantıklısı gelmiyor. Öneriniz var ise denemek isterim. Şimdiden teşekkürler.
En basit yolu telefon ya da e-postandan unuttuğunda yenilersin, şifreyi unuttum diyerek. Tek e-postayı ezbere bil yeter :D

Kaspersky password indirdim ben güzel oluyor :)
Hocam ücretli diye biliyorum ben. Bedava sürümü varsa kullanmak isterim. :)
Kullandığım 3 şifre var. 3'ünü de deniyorum illaki biri giriyor. Çokta bir korkum yok. Yetkili üst bir insan değilim.
Yani mantıklı bir bakış açısı ama benim gibi takıntılılar da vardır illa ki aramızda. :)
Norton Antivirüs satın alırsanız yanında size parolarınızı depolayabileceğiniz, sitelere kendi kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapan bir uygulama sağlıyor. Gerçek hayatta saklamak daha güvenli fakat her yerden oluşma imkânınızı kaybediyorsunuz. Bu yüzden ben tercih etmiyorum. Bunun dışında bir şifreyi çok sık kullanıyorsanız size değiştirmeniz için uyarı yapıyor. Bir yere kayıt olurken size güçlü bir şifre oluşturma imkânı sunuyor.
Şimdi o tarz programlara bakacağım. Teşekkür ederim ilginize dostlar. <3

Hocam ücretli diye biliyorum ben. Bedava sürümü varsa kullanmak isterim. :)

Yani mantıklı bir bakış açısı ama benim gibi takıntılılar da vardır illa ki aramızda. :)

Şimdi o tarz programlara bakacağım. Teşekkür ederim ilginize dostlar. <3.

Evet fakat 15 gün hiçbir bilginizi girmeden ücretsiz bir şekilde deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı