Şifre oluşturma ve şifre güvenliği

Özel biri

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, sorum şu:
Ben normal bir e-posta kullanıcısıyım, ayrıca oyun da oynuyorum fakat aklıma takılan bir soru var. Benim kullandığım e-postayı oyun hesabımı doğrulamak için kullandım ve oyun hesabımın şifresi ile e-postamın şifresi aynı, benim e posta ve oyun hesaplarımın, ayrıca diğer e posta hesaplarımın şifrelerini aynı yapmamın zararı ve tehlikesi var mıdır? Şimdiden yanıtlayan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet, tehlikeli olabilir. Bir şifrenin öğrenilmesi halinde diğer hesaplarınızın da çalınma ihtimaline karşı en azından birkaç tane şifreniz olmalı. Bu şifreler de kolay olmamalı. Biraz uzun ve karışık (büyük/küçük harf, sayılar, noktalama işaretleri vs.) olmalı ve kişisel bilgileriniz ile alakası olmamalıdır (telefon numarası, T.C. Kimlik No, doğum tarihi vs.) Ayrıca belirli aralıklarda bu şifreleri değiştirmenin de faydası var.
Evet, tehlikeli olabilir. Bir şifrenin öğrenilmesi halinde diğer hesaplarınızın da çalınma ihtimaline karşı en azından birkaç tane şifreniz olmalı. Bu şifreler de kolay olmamalı. Biraz uzun ve karışık (büyük/küçük harf, sayılar, noktalama işaretleri vs.) olmalı ve kişisel bilgileriniz ile alakası olmamalıdır (telefon numarası, T.C. Kimlik No, doğum tarihi vs.) Ayrıca belirli aralıklarda bu şifreleri değiştirmenin de faydası var.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı