Çözüldü Parolası unutulmuş iPhone'da iCloud kullanılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ı love you

Hectopat
Başlıkta tam anlatamadım ama karışık değil aslında. Yaklaşık 1 1,5 sene önce falan telefonumun parolasını unutmuştum. Bilgisayara falan bağlayarak bir şekilde açtım ve ICloud'um ile giriş yaptım ve en son yedeği de denedim indirdim. O zamandan beri bir sıkıntı yok ancak ayarlarda “apple kimliği önerileri” kısmında “iPhone parolasını onaylayın” yazıyor ancak benim parolayı unuttum maalesef. Altında da parola girilene kadar iCloud kullanamazsınız diyor. Şimdi telefonumu değiştireceğim ancak ben yeni telefonuma şu anki telefonun yedeklerini yükleyip o ICloud'u kullanabilir miyim? Kullanamazsan şu anki telefondaki bilgileri nasıl aktarabilirim?

Çözüm
iCloud şifresini biliyorum. Her türlü erişimim var ICloud'a yedekleme falan yapabiliyorum. Ama unuttuğum parolayı bilmiyorum. Parola derken telefonu açarken kullanılan paroladan bahsediyorum. Ondan dolayı bir sıkıntı çıkar mı onu bilmiyorum.

Sıkıntı çıkmaz iCloud yedeğinizi alıp yeni telefona aktarabilirsiniz. Kilit ekranı şifresini sadece siz olup olmadığınızı anlamak için istiyor. Ama zaten iCloud şifrenizi girince buna gerek kalmayacak.
iCloud şifresini biliyorum. Her türlü erişimim var ICloud'a yedekleme falan yapabiliyorum. Ama unuttuğum parolayı bilmiyorum. Parola derken telefonu açarken kullanılan paroladan bahsediyorum. Ondan dolayı bir sıkıntı çıkar mı onu bilmiyorum.

Sıkıntı çıkmaz iCloud yedeğinizi alıp yeni telefona aktarabilirsiniz. Kilit ekranı şifresini sadece siz olup olmadığınızı anlamak için istiyor. Ama zaten iCloud şifrenizi girince buna gerek kalmayacak.

Çözüm

Geri
Yukarı