Çözüldü Parrot Linux ev Wi-Fi ağını görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Çözdüm. Wi-Fi yerinde more diye bir yer var, orada bizim internet de var. Herkese teşekkürler.
Arkadaşlar, beni bilenler bilir. Linuxlar benim Wi-Fi kartını okumuyor. Bu okudu ama o da ne? Herkesin Wi-Fi'sini görüyor ama bizimkini görmüyor. Nasıl çözerim? Aile güvenliği açık.
Yardımcı olalım.

Şimdi öncelikle evinizdeki Wi-Fi ağını görmemesinin başlıca nedenleri var:

Bilgisayarınız eskiyse eğer N kablosuz moduna bağlanamayabilir.

Kablosuz modunu: b/g/n yapın.
Wi-Fi kanalınızı 1-11 aralığına alın.
Şifrelemeyi WPA2 Personal yapın.
RTS Eşiği 2347 dışında bir değer ise 2347'ye alın. (Her cihazda yoktur bu ayar. Genelde Asus'larda vardır.
Bir dediklerimi deneyin sonrasında bakalım.

Bu arada önceden bağlanıyor muydu herhangi bir ağa?

Windows da bağlanıyor ama Parrot da bizim evinkini görmüyor.
@cengover_ekin @Ali998 @gnuginar
Sen yine de modemindeki kablosuz ayarlarını kontrol et. Otomatik kanal değiştirebiliyor. Eğer bilgisayarının göremediği bir frekansa çıkardıysa ondandır. Modemindeki kablosuzu kontrol et bence. Bir dediklerimi uygula.

2.4GHz de çalışıyor. İşletim sistemiyle alakalı galiba.
Zannetmem. Açık kaynaklı sürücüler. Kolay kolay problem çıkarmazlar. Modem Arayüzünde dediğim ayarları yap yüksek ihtimalle çalışacak. Çalışmazsa o problem çıkartan nadir kesimden olursun. Zaten birşey kaybetmezsin bir dene. Bu arada kablosuz ayarlarını da bir ekran görüntüsüyle atarsan iyi olur.

Zannetmem. Açık kaynaklı sürücüler. Kolay kolay problem çıkarmazlar. Modem Arayüzünde dediğim ayarları yap yüksek ihtimalle çalışacak. Çalışmazsa o problem çıkartan nadir kesimden olursun. Zaten birşey kaybetmezsin bir dene. Bu arada kablosuz ayarlarını da bir ekran görüntüsüyle atarsan iyi olur.
1617183019480.png

Geri
Yukarı