Pasaport IMEI kaydı harcı ödeyip kaydı sonradan yapmak mümkün mü?

Ben ödeme yaptım arkadaşlar ay sonunda eşim gelecek telefonuyla inşallah sıkıntı çıkmaz diye umuyorum :)

Hocam benim de eylül ayına biletim vardı Hollanda giriş çıkış yapacağım diye o zamanı bekliyordum bende risk alıp bugün ödeme yaptım. Olmaz öyle diyenler de var ama bilmiyorum. Instagram adresinizi yazar mısınız 20 gün sonra ne olacağını merak ediyorum irtibat halinde olsak çok sevinirim. Kahrımdan öleceğim gerçekten bu kazığı ömür boyu unutmayacağım 🥹

https://ivd.gib.gov.tr/tvd_side/mai...926bc259dbc75a7a828944070911ea98ae6ff20726839 adresinden harc ve değerli kağıt bedelinden telefon harcı yerine girip ödeme yapıyorsun kardeşim. imei numarasını giriyosun fiziksel simi gir tek imei istiyor çünkü. kayıt yaparken hangi imeiler varsa onu yazarsın. bu şekilde harç ödedim ben. ama dediğim gibi eşimin yurda girişi 27 temmuz olacak inşallah bişey çıkarmazlar sonradan ama mantıken. çıkarmamaları lazım kayıt hakkı almış oluyosun çünkü zamdan önce
Sizden haber bekliyorum:)

Son düzenleme:
Hocam benim de eylül ayına biletim vardı Hollanda giriş çıkış yapacağım diye o zamanı bekliyordum bende risk alıp bugün ödeme yaptım. Olmaz öyle diyenler de var ama bilmiyorum. Instagram adresinizi yazar mısınız 20 gün sonra ne olacağını merak ediyorum irtibat halinde olsak çok sevinirim. Kahrımdan öleceğim gerçekten bu kazığı ömür boyu unutmayacağım 🥹

Sizden haber bekliyorum:)
28 temmuzda eşim geliyor bakalım haber veririm inşallah sıkıntı olmaz @erhtufan instagramım erhan tufan adım. ekle yazışalım günü gelince :)

ödeyip son gün kaydını yapmayanların kayıtları geçersiz sayılmış sanırım paralarını iade almaları için dilekçe vermeleri de gerekiyormuş diye duydum

Konuya açıklık getireyim, harcı ödediğiniz gün içinde diğer güne geçmeden kaydı tamamlamazsanız kaydınız ileriki günlerde kabul olmaz ve 20K ödemek zorundasınız. 6K'nın iadesi için interaktif vergi dairesine girin oradan harç bedeli iade sekmesini bulun. Kaydına verdiğiniz cihaz harcı orada sekmede görünecektir onu seçin ve açıklamaya ücreti ödediğiniz IMEI numarasını girin. İade sürecini tam bilmiyorum tahminimce 1 hafta içinde iade olur.

Konuya açıklık getireyim, harcı ödediğiniz gün içinde diğer güne geçmeden kaydı tamamlamazsanız kaydınız ileriki günlerde kabul olmaz ve 20K ödemek zorundasınız. 6K'nın iadesi için interaktif vergi dairesine girin oradan harç bedeli iade sekmesini bulun. Kaydına verdiğiniz cihaz harcı orada sekmede görünecektir onu seçin ve açıklamaya ücreti ödediğiniz IMEI numarasını girin. İade sürecini tam bilmiyorum tahminimce 1 hafta içinde iade olur.
Dediğin gibi normalde sürecin böyle işlemesi lazım bende sadece harç ücretini yatırmıştım sonuç ekranını görmeden sistemden çıkmıştım sonrasında iade talebi oluşturdum interaktif vergi dairesi üzerinden aradan yaklaşık 3 hafta falan geçti en sonunda BTK yı aradım iade ne zaman yapılır falan diye sorgulamak için adam iade alamazsınız çünkü cihazınız 2 gün önce kayıt edilmiştir dedi ve baya şaşırdım yani hem yanlış kayıt yapmıştım üstüne aradan 3 hafta geçtikten sonra cihazı kayıt etmişlerdi..

Yeni konular

Geri
Yukarı