Pascal Mimarisi Ne Zaman Çıkar ?

cln.ozgur

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar. Konu başlığında da belirttiğim gibi pascal mimarisi ne zaman çıkar, bir bilgisi veya tahmini olan varsa lütfen bizle de paylaşsın.

Bence 2016'nın ortalarında sürülür mayıs-haziran civarlarında. Fiyatı bence 800 den başlamaz 17 milyon transistör olacak başlangıç fiyatı bin Tl falan olur.

Ben de kesin bir cevap veremem ama genelde her mimaride fiyat farkı bu şekilde oldu:
GTX 780ti 2000-2500 lira arası = GTX 970 1250-1500 lira arası. Yani daha ucuza aynı performans.

GTX 970 1250-1500 lira = Pascal giriş seviyesi GPU 700-900 lira. Mantık ve istatistik bunu söylüyor. İnşallah yanılmam da fiyatlar böyle olur.

TL üzerinden başlangıç fiyatı konuşmak mantıklı değil. Dolar üzerinden konuşulabilir.

Ben de kesin bir cevap veremem ama genelde her mimaride fiyat farkı bu şekilde oldu:
GTX 780ti 2000-2500 lira arası = GTX 970 1250-1500 lira arası. Yani daha ucuza aynı performans.

GTX 970 1250-1500 lira = Pascal giriş seviyesi GPU 700-900 lira. Mantık ve istatistik bunu söylüyor. İnşallah yanılmam da fiyatlar böyle olur.
Dua edelimde yanılma. :D

O halde 980Ti ile aynı performansa sahip Pascal kart, şimdiki GTX970 fiyatında olacak.

Ben bu işten pek anlamıyorum ama bu seferki GTX960-R9380 kapışmasında izlediğim karşılaşmalarda R9 sanki bir tık daha önde. Acaba bu sene Pascala karşı AMD nasıl bir sistem ve fiyatla cevap vericek, umarım AMD bu işin altından kalkar yoksa benim gibi sınırlı bütçeli kişiler Nvidia nın tek pazar zulmüyle baş edemez. :(

Son düzenleme:
Biraz iyimser bir tahmin olmamış mı? 2017'e doğru gelmeyeceğinin garantisi var mı? Yoksa ciddi gelir mi ocağa? Eğer Pascal'da 2016 başında gelecekse hakkaten sistem dizmeyelim şu anda yahu. Broadwell-e ile birlikte combo wombo yaparız. Acaba daha önce ki zamanlar yeni ürün için yayınladıkları piyasa sürüş tarihleriyle gerçekten piyasaya sürdükleri tarih arasında ne kadar sapmalar oldu? Buna dayanarak mı ocağa gelir deniliyor? Gerçekten ocakta gelecekse beklemek en doğrusu mu ? Babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi ?

Dipnot: Okuduğum bütün yabancı makaleler 4-5 ay sonrasını işaret etmekte.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı