Pasif soğutmalı ekran kartı nasıl soğutulur?

Hiç öyle bir kartım olmadığından bilemiyorum.

Benim MSI GT 710 modelimde vardı. Kasanın hava akışını kullanarak soğutma sağlıyorlar. Kasa hava akışını güçlendirecek bir şeyler yapın. Kart eski ise macun değişimi de yapabilirsiniz.

Arkadaşımla Valorant girmek istedim. Fakat onun ekran kartı olmadığı için PC direk siyah ekran alıyor. Elindeki ekran kartı da GT 1030 olduğu için oyunda direk 70 dereceye kilitleniyor ve kapanıyor. Pasif soğutmalı bir karta fan takılabilir mi? Soğutmak için ne yapılmalı?
70 derece çok yüksek bi sıcaklık değil

70 derece çok değil ama yukarıda söyledikleri gibi bir fan tutturursanız sıcaklık düşer eskiden GT710 ekran kartım vardı aktif soğutmalıydı fanı bozulunca kasa da ki fazladan fanın birini karta tutturmuştum o şekilde yıllarca daha gitmişti.

Arkadaşımla Valorant girmek istedim. Fakat onun ekran kartı olmadığı için PC direk siyah ekran alıyor. Elindeki ekran kartı da GT 1030 olduğu için oyunda direk 70 dereceye kilitleniyor ve kapanıyor. Pasif soğutmalı bir karta fan takılabilir mi? Soğutmak için ne yapılmalı?

70 derece kesinlikle yüksek değil. Nvidia ayarlarınıza bir bakın derim. YouTube' ta sıcaklık limitini arttırma diye videolar olması lazım. Hiçbir kart 70 derecede kapanmaz hatta FPS de düşmez. 80 üstü sıcak sayılır. 85 üstü ise olmaması gerekir.

Geri
Yukarı