Passat B7 araç için 16cm hoparlör tavsiyesi

Venusse

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Passat B7 araç kullanan varsa aranızda, bilirsiniz ki bu araç orijinal ses sistemiyle yüksek ses seviyesinde bozulmadan güzel bir bassla dinleme keyfi sunuyor. Bilmeyenler için bass dediğim sadece titremeden ibaret değil gerçekten oturduğum koltukta masaj etkisi alıyordum 4 hoparlörden. Ne yazık ki ön 2 hoparlörümde patladı. Şimdi ise hoparlör bakıyorum aynı verimi almak istiyorum bu farklı marka hoparlörle mümkün müdür? Aklımda şu an JBL stage 2 var güzel görünüyor videolardan anladığım kadarıyla. Amfisiz hoparlör kullananlar beni aydınlatırsa sevnirim bütçemin sınırı yok kıytırık 4 5 aya sesi bozulmaya başlayacak bir şey istemiyorum. Şimdiden tavsiyeniz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elektronikçilerde orjinali yok mu ? Ben B5 için taktırdım orjinalini. Yada sarı sayfa ebay de bula bilirsin.

Elektronikçilerde orjinali yok mu ? Ben B5 için taktırdım orjinalini. Yada sarı sayfa ebay de bula bilirsin.
orjinalde hep çıkma oluyor o kadar para haketmiyor bence tanesini 1000-1500TL'ye satıyorlar 0 olsa hadi neyse. B8 için olan var hiç kullanılmamış ama oda uyarmı bilmiyorum.

orjinalde hep çıkma oluyor o kadar para haketmiyor bence tanesini 1000-1500TL'ye satıyorlar 0 olsa hadi neyse. B8 için olan var hiç kullanılmamış ama oda uyarmı bilmiyorum.
Çıkma demiyorum yeni ben yeni taktirdim 1 yil once 4 tanesine 2000tl verdim.

Çıkma demiyorum yeni ben yeni taktirdim 1 yil once 4 tanesine 2000tl verdim.
Benim aracın teknik verilerine baktım 150W çıkış gösteriyor ben 175W JBL Stage 1 16CM alıp takarsam 150W lık güç mü alıcam maximun yüksek Watt hoparlör taktığımda Tweeterları bozma ihtimali var mı acaba. Bunu önceki aracım B6'ya süper zekamla Soundmax Midrange aldığımda yaşamıştım.

Watt üzerinden değil de RMS üzerinden kıyas yapmak daha doğru. Diğer taraftan desteklediği seviye neyse hoparlörden o kadar verim alırsınız. Eğer oval oluyorsa Pioneer serisinden güzel hoparlörler önerebilirim. Ölçüyü ya da oturacak yeri bilemediğim için tam yorum yapamıyorum.

Watt üzerinden değil de RMS üzerinden kıyas yapmak daha doğru. Diğer taraftan desteklediği seviye neyse hoparlörden o kadar verim alırsınız. Eğer oval oluyorsa Pioneer serisinden güzel hoparlörler önerebilirim. Ölçüyü ya da oturacak yeri bilemediğim için tam yorum yapamıyorum.
Ben en iyisi aracın değerlerine eş değer bir şey taktırayım bilindik markalardan. Sonra sonucu burada güncellerim. Belki benim gibi böyle bir çözüme ihtiyacı olanlar vardır.

Geri
Yukarı