Pastane Açmanın Masrafı Nedir?

Mami0758

Hectopat
Arkadaşlar turizm mezunuyum ve aklımda ufak bir pastane açmak var. Antalya'da yaşıyorum, modern bir pastane açmak istiyorum ve herkesin her türlü fikrine açığım. Pasta-Börek-Simit-Çay-Kahve-Tatlı tarzı yiyecek ve içecek satan bir yer olacak.
1-) Nasıl bir dizayn?
2-) Nasıl bir yer?
3-) Hangi belgeler gerekli?
4-) Vergileri nelerdir?
5-) İhtiyacım olan malzemeler?
6-) Ufak ve şirin bir yer için ne kadar sermaye gerekli?
Teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuzenim çiğköfteci açtı ailecek dalga geçtik.Aylık +12.000 kârı var 15.000 gibi bir bütçeyle girmişti. Bence çiğköfteci aç, nar ekşisini taşa sık yenir. İsotu da Urfa’dan getirdin mi al sana organik çiğköfte.

Kuzenim çiğköfteci açtı ailecek dalga geçtik.Aylık +12.000 kârı var 15.000 gibi bir bütçeyle girmişti. Bence çiğköfteci aç, nar ekşisini taşa sık yenir. İsotu da Urfa’dan getirdin mi al sana organik çiğköfte.
Dükkandan dükkana kârı değişir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kesilikle kitap olmalı. Önerim üçgen raflar üzerinde ansiklopediler, romanlar, dünya klasikleri gibi her türden kitap olması. Dergiler ve gazete de olabilir. Okul yanında, siyahımsı ve müzik temalı. Duvarda gitarlar, plaklar olabilir. Hafifte retro neden olmasın. :D Tabi gitarlar biraz büyüdükten sonra. Ama fazla büyütmeyin, orta boyutta kalsın. Bahçeli, bahçede puflar. Bahçeye 4-5 masa yeter içeri de aynı şekilde müthiş dizaynlar çıkabilir. Bir de bazı popüler kahve türleri olsa tadından yenmez. Kastım Starbucks kahvesi gibi değil. Sütlü kahve, sade kahve gibi normal isimlerle. :LOL:

Son düzenleme:
Kesilikle kitap olmalı. Önerim üçgen raflar üzerinde ansiklopediler, romanlar, dünya klasikleri gibi her türden kitap olması. Dergiler ve gazete de olabilir. Okul yanında, siyahımsı ve müzik temalı. Duvarda gitarlar, plaklar olabilir. Hafifte retro neden olmasın. :D Tabi gitarlar biraz büyüdükten sonra. Ama fazla büyütmeyin, Orta boyutta kalsın. Bahçeli, pahçede puflar. Bahçeye 4-5 masa yeter içeri de aynı şekilde müthiş dizaynlar çıkabilir. Bir de bazı popüler kahve türleri olsa tadından yenmez. Kastım Starbucks kahvesi gibi değil. Sütlü kahve, sade kahve gibi normal isimlerle. [emoji38]
Düşüncelerin çok güzel gerçekten hoşuma gitti,fakat bahçeli bir yer olamaz çünkü bütçeyi çok arttıramayacağım küçük ve şirin bir yer olacak dediğin şeyleri düşüneceğim teşekkür ederim

Kesilikle kitap olmalı. Önerim üçgen raflar üzerinde ansiklopediler, romanlar, dünya klasikleri gibi her türden kitap olması. Dergiler ve gazete de olabilir. Okul yanında, siyahımsı ve müzik temalı. Duvarda gitarlar, plaklar olabilir. Hafifte retro neden olmasın. :D Tabi gitarlar biraz büyüdükten sonra. Ama fazla büyütmeyin, Orta boyutta kalsın. Bahçeli, pahçede puflar. Bahçeye 4-5 masa yeter içeri de aynı şekilde müthiş dizaynlar çıkabilir. Bir de bazı popüler kahve türleri olsa tadından yenmez. Kastım Starbucks kahvesi gibi değil. Sütlü kahve, sade kahve gibi normal isimlerle. :LOL:

Sonra içerisi gevşek oğlu gevşek doluyor kardeş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı