Pastane Açmanın Masrafı Nedir?

@Mami0758, şahıs işletmesi kurarsanız daha az masraflı olur, defteriniz işletme hesabı tutulur. Muhasebe ücreti de daha az olur ve açılış işlemi daha az masraflı olur.

Şirket işletmesi kurarsanız; ana sözleşme, imza sirküleri, 5 tane defter, yüksek sermaye tutarları ve daha birçok şey ile uğraşmanız gerekecek.

Yerinizde olsam şahıs işletmesi ile başlardım. Fakat olur da zaman geçtikçe satışlarınız yükselir ise bilanço deftere (şirket defteri gibi) geçersiniz ve vergi yönünden masrafınız artar.

Ben burada kabaca anlatmaya çalıştım. Bir muhasebeci ile yüz yüze görüşerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Teşvikleri, vergi indirimlerini, yararlanabileceğiniz tüm kanuni olanakları ve aklınıza takılan her şeyi sorun muhasebeciye.

Allah kolaylık versin, bir işletme kurmak basit bir işlem değil.
Tabi basit değil herşeyi düşünmek hesaplamak gerekiyor sonuçta bir miktar parayı bir yere bağlıyorsunuz teşekkür ederim tekrar

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı